Wiadomości
Firmy
Antybakteryjne przyciski Schneider Electric
Pandemia zmieniła postrzeganie dbania o higienę w wielu obszarach życia. W 2020 r. tylko w Stanach Zjednoczonych sprzedaż środków do dezynfekcji rąk wzrosła o 600% w stosunku do poprzedniego roku. Podobny wzrost zapotrzebowania na tego typu środki odnotowano także w Polsce. Schneider Electric wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży produkcyjnej i wprowadza na rynek antybakteryjne przyciski Harmony. Rozwiązanie ułatwia pracę w dużych zakładach, ograniczając ryzyko zachorowalności.
Inne
Integracja szansą na zwiększenie rentowności i bezpieczeństwa
Podczas rozmów o zwiększaniu rentowności zakładów przemysłowych na pierwszy plan wysuwa się cyfryzacja jako narzędzie do optymalizowania efektywności działań. Jednak zbieranie i analiza informacji płynących z Internetu rzeczy to nie wszystko – równie ważnym elementem inteligentnej fabryki są dobrze przemyślane panele sterowania, zawierające intuicyjne i ergonomiczne interfejsy przemysłowe, które można personalizować zgodnie z potrzebami firmy.
Inne
Nowoczesna obsługa klienta w przemyśle
W dobie Przemysłu 4.0 firmy z wielu branż zaczynają kwestionować i zmieniać do tej pory oczywiste rozwiązania. Jednym z nich jest wsparcie techniczne, często realizowane poprzez połączenie telefoniczne z konsultantem. To intuicyjna metoda, która z pozoru wydaje się niezawodna. Jej niedoskonałości widać jednak m.in. w branży automatyki przemysłowej.
Chcesz otrzymywać wartościowe informacje z branży?
Utrzymanie ruchu
„Zielony” chłód z nową serią Blue e+ S
Rodzina inteligentnych klimatyzatorów Rittal powiększa się o nową serię Blue e+ S. Nowa generacja urządzeń małych klas mocy – 300, 500 i 1000 W – podobnie jak ta „duża”, nastawiona jest na maksymalną efektywność, redukcję śladu węglowego i obniżanie kosztów. Opłaca się to nie tylko użytkownikowi, ale także przyszłym pokoleniom.
Artykuł sponsorowanyRynek
Cognex In-Sight 2800 – połączenie technologii Deep Learning z tradycyjnymi narzędziami wizyjnymi
Częstą przeszkodą dla wprowadzenia technologii Deep Learning do fabryk jest przeświadczenie, że jej wdrożenie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jednak obecne szybkie tempo rozwoju przełamuje te bariery sprawiając, iż Deep Learning jest narzędziem coraz częściej wybieranym w celu automatyzacji linii produkcyjnych. Coraz częściej także nowoczesne urządzenia nie potrzebują już setek obrazów testowych, aby wytrenować schemat zachowań.
Artykuł sponsorowanyRobotyka, montaż i obsługa
Wszystko pod kontrolą
W nowoczesnych systemach za chwytanie i umieszczanie odpowiadają automatyczne chwytaki. Muszą być zarówno mocne, jak i delikatnie, a także wykonywać czynności precyzyjnie i niezawodnie miliony razy. Coraz częściej umożliwiają im to silniki elektryczne, takie jak BX4 firmy FAULHABER. Zimmer Group wykorzystuje go m.in. w nowej serii chwytaków GEP2000, stosowanych na przykład w automatyce laboratoryjnej.
Artykuł sponsorowanyObsługa i monitorowanie
Nowy interfejs transferu danych dla IIoT
Wśród komponentów i narzędzi dla Przemysłowego Internetu Rzeczy na polskim rynku pojawia się wiele nowości. Doświadczone w wykorzystywaniu technologii czwartej rewolucji przemysłowej firmy sięgają po rozwiązania kompatybilne z innymi dobrze znanymi, ale wciąż innowacyjnymi produktami. Wśród nich profesjonaliści wyróżniają nowoczesny serwer od ifm electronic – interfejs umożliwiający łatwy transfer danych na poziom IT.
Artykuł sponsorowanyObsługa i monitorowanie
Innowacyjne i wysokowydajne wentylatory filtrujące STEGO
Firma STEGO od lat produkuje i rozwija szeroką gamę wentylatorów z filtrami. Rodzina wentylatorów FFP (Filter Fan PLUS), która jest na rynku już ponad 3 lata, doskonale się sprawdza w nawet ekstremalnych warunkach pracy.
Artykuł sponsorowanyInne
Jak szybko i niezawodnie opisać tysiące pozycji w parku energii słonecznej?
Vindo Solar B.V. to firma zajmująca się inżynierią, projektowaniem, instalacją i konserwacją fotowoltaiki, działająca w Holandii, Belgii, Niemczech, Irlandii i Polsce. Potrzebowała wydajnego rozwiązania do identyfikacji kabli i falowników 124 000 paneli słonecznych w parku energii odnawialnej Haringvliet-Zuid w Holandii. Każde zastosowane rozwiązanie do identyfikacji musiało pozostać przymocowane i czytelne przez 10 lat w aktywnym promieniowaniu UV i w trudnych warunkach środowiskowych.
Artykuł sponsorowany