Wiadomości
Inne
Warszawa jednym ze start-upowych liderów?
Stolica Polski z każdym rokiem umacnia swoją pozycję jako ważny i prężnie rozwijający się hub dla start-upów. Na potencjał tutejszego rynku wpływają m.in.: wykształcona kadra techniczna, coraz większe zainteresowanie ze strony międzynarodowych funduszy i rozwinięty ekosystem wspierania innowacji. Warszawa dołączyła właśnie do prestiżowego grona miast, które mają własną edycję przewodnika „Start-up Guide”. Ma on ułatwić początkującym przedsiębiorcom, również z zagranicy, start na tutejszym rynku. – To niesamowite, że ktoś w Bostonie będzie mógł wziąć go do ręki i pomyśleć: „może warto byłoby zacząć robić coś ciekawego w Europie, właśnie w Warszawie” – mówi Aureliusz Górski, dyrektor wykonawczy Fundacji Venture Café Warsaw, współinicjator przewodnika.
Inne
Tauron rozwija sieć stacji ładowania pojazdów
Już ponad 70 ogólnodostępnych stacji ładowania budowanych przez Tauron Dystrybucję w ramach obowiązku ustawowego jest przyłączonych do sieci Taurona. Obecnie firma buduje przyłącza dla kolejnych 200 obiektów. Prace trwają w 10 gminach, głównie na Śląsku.
Inne
Niebawem ma rozpocząć się budowa elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu
Spółka CCGT Grudziądz z Grupy Energa wybrała generalnego wykonawcę bloku gazowo-parowego o mocy netto ok. 560 MW. Prace mają zacząć się jeszcze w tym roku. Elektrownia w Grudziądzu, której oddanie do użytku planowane jest na 2025 r., będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. To istotny element rozbudowy segmentu energetycznego Grupy Orlen opartego na odnawialnych źródłach energii, małych reaktorach jądrowych i niskoemisyjnej energetyce gazowej.
Rynek
Unia Europejska finansowo wesprze innowacje
– Programy wciąż są negocjowane przez polski rząd z Komisją Europejską i późną jesienią powinniśmy móc uruchamiać pierwsze konkursy – zapowiada Mikołaj Różycki, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W nowej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska otrzyma z Unii Europejskiej łącznie około 770 mld zł, a firmy znów będą mogły korzystać z całego wachlarza instrumentów wsparcia w ramach programów krajowych i 16 programów regionalnych.
Chcesz otrzymywać wartościowe informacje z branży?
Rynek
Cognex In-Sight 2800 – połączenie technologii Deep Learning z tradycyjnymi narzędziami wizyjnymi
Częstą przeszkodą dla wprowadzenia technologii Deep Learning do fabryk jest przeświadczenie, że jej wdrożenie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jednak obecne szybkie tempo rozwoju przełamuje te bariery sprawiając, iż Deep Learning jest narzędziem coraz częściej wybieranym w celu automatyzacji linii produkcyjnych. Coraz częściej także nowoczesne urządzenia nie potrzebują już setek obrazów testowych, aby wytrenować schemat zachowań.
Artykuł sponsorowanyRobotyka, montaż i obsługa
Wszystko pod kontrolą
W nowoczesnych systemach za chwytanie i umieszczanie odpowiadają automatyczne chwytaki. Muszą być zarówno mocne, jak i delikatnie, a także wykonywać czynności precyzyjnie i niezawodnie miliony razy. Coraz częściej umożliwiają im to silniki elektryczne, takie jak BX4 firmy FAULHABER. Zimmer Group wykorzystuje go m.in. w nowej serii chwytaków GEP2000, stosowanych na przykład w automatyce laboratoryjnej.
Artykuł sponsorowanyObsługa i monitorowanie
Nowy interfejs transferu danych dla IIoT
Wśród komponentów i narzędzi dla Przemysłowego Internetu Rzeczy na polskim rynku pojawia się wiele nowości. Doświadczone w wykorzystywaniu technologii czwartej rewolucji przemysłowej firmy sięgają po rozwiązania kompatybilne z innymi dobrze znanymi, ale wciąż innowacyjnymi produktami. Wśród nich profesjonaliści wyróżniają nowoczesny serwer od ifm electronic – interfejs umożliwiający łatwy transfer danych na poziom IT.
Artykuł sponsorowanyObsługa i monitorowanie
Innowacyjne i wysokowydajne wentylatory filtrujące STEGO
Firma STEGO od lat produkuje i rozwija szeroką gamę wentylatorów z filtrami. Rodzina wentylatorów FFP (Filter Fan PLUS), która jest na rynku już ponad 3 lata, doskonale się sprawdza w nawet ekstremalnych warunkach pracy.
Artykuł sponsorowanyInne
Jak szybko i niezawodnie opisać tysiące pozycji w parku energii słonecznej?
Vindo Solar B.V. to firma zajmująca się inżynierią, projektowaniem, instalacją i konserwacją fotowoltaiki, działająca w Holandii, Belgii, Niemczech, Irlandii i Polsce. Potrzebowała wydajnego rozwiązania do identyfikacji kabli i falowników 124 000 paneli słonecznych w parku energii odnawialnej Haringvliet-Zuid w Holandii. Każde zastosowane rozwiązanie do identyfikacji musiało pozostać przymocowane i czytelne przez 10 lat w aktywnym promieniowaniu UV i w trudnych warunkach środowiskowych.
Artykuł sponsorowanyProjektowanie i wizualizacja
Drukarka i aplikator etykiet Wraptor A6200: Dwukrotnie większa szybkość identyfikacji kabli
Większa uniwersalność oraz niewielka waga i małe rozmiary. Przedstawiamy nowe, zautomatyzowane urządzenie firmy Brady do tworzenia etykiet, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu wydajności pracy.
Artykuł sponsorowany