Premium
Robotyka, montaż i obsługa
Unikalna sprzętowa synchronizacja czasu i dokładność pozycjonowania, czyli RBX-I2000
W sierpniu 2022 r. firma AAEON wprowadziła pierwszy autonomiczny kontroler robota RBX-I2000. Wykorzystuje on zintegrowaną sprzętowo synchronizację czasu do udoskonalania technologii zewnętrznych autonomicznych robotów mobilnych. Jako pierwszy sterownik robota oferuje precyzyjną dokładność pozycjonowania na poziomie centymetra w czasie rzeczywistym, zapewniając przy tym wielokanałową synchronizację z kamerami Velodyne, Xsens i stereo.
Rynek
5G i Przemysł 4.0 idealna para – idealnie od Orange
Wraz z czwartą rewolucją przemysłową (tzw. Przemysł 4.0) na polskim horyzoncie technologicznym pojawiła się oczekiwana od dawna, piąta generacja sieci komórkowej 5G. Składowe atrybuty relatywnie większej prędkości i większej przepustowości 5G dają efekt synergii, co jest równoznaczne z większymi możliwościami dla użytkownika.
Firmy
Repozytorium Robotyki, czyli bezpłatny dostęp do wiedzy z obszaru automatyki i robotyki
Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP opracował Repozytorium Robotyki, które może stanowić wsparcie zarówno dla świata przemysłu, jak i nauki. Głównym celem tego opracowania jest zapewnienie dostępu do wiedzy o zdobyczach techniki – zarówno historycznych, jak i najnowszych – z zakresu szeroko rozumianej automatyki i robotyki. Dzięki temu to unikatowe kompendium może przyczynić się do rozwoju nauki i zwiększenia innowacyjności polskiego przemysłu.
Wydarzenia
Międzynarodowe Wiodące Targi Inteligentnej Automatyki i Mechatroniki automatica
W połowie roku czeka nas kolejna odsłona Międzynarodowych Targów Inteligentnej Automatyki i Mechatroniki – automatica, które odbędą się w dniach 27–30.06.2023 r. Co dwa lata kluczowi gracze i decydenci spotykają się w Monachium na najważniejszej platformie dla zautomatyzowanych procesów produkcyjnych. Pandemia zakłóciła ostatnio ten rytm, ale od tego roku targi wracają do swego cyklu w lata nieparzyste.
Projektowanie i wizualizacja
Konfiguracja i indywidualne dostosowanie szaf sterowniczych
Firma Rittal udostępnia swoim klientom proste w obsłudze narzędzia projektowe i konfiguracyjne, pozwalające inwestorowi w łatwy sposób dostosować wybrany system szaf czy obudów do własnych potrzeb. Dodatkowe modyfikacje, umożliwiające optymalne dopasowanie produktów do wymagań klienta, są możliwe do realizacji w Centrum Modyfikacji Rittal ModCenter.
Systemy napędowe i mechatronika
Wszystko pod kontrolą
W nowoczesnych systemach za chwytanie i umieszczanie odpowiadają automatyczne chwytaki. Muszą być zarówno mocne, jak i delikatnie, a także wykonywać czynności precyzyjnie i niezawodnie miliony razy. Coraz częściej umożliwiają im to silniki elektryczne, takie jak BX4 firmy FAULHABER. Zimmer Group wykorzystuje go m.in. w nowej serii chwytaków GEP2000, stosowanych np. w automatyce laboratoryjnej.
Systemy napędowe i mechatronika
Mała przestrzeń montażowa? Nie ograniczaj wydajności
System napędowy FAULHABER to coś więcej niż tylko suma komponentów. Silniki elektryczne, przekładnie i enkodery nie mogą działać każdy osobno, a muszą perfekcyjnie ze sobą współpracować. Z tego powodu logiczne jest nabywanie poszczególnych komponentów jako kompletnego rozwiązania. Dzięki idealnie zoptymalizowanym parametrom i interfejsom ogólna wydajność systemu składającego się z połączonych ze sobą kompaktowych, zintegrowanych i wysoko sprawnych rozwiązań od FAULHABER jest dużo wyższa.
Projektowanie i wizualizacja
Klimatyzatory Blue e+ Outdoor – maksymalna efektywność przy każdej pogodzie
Klimatyzatory naścienne „Blue e+ Outdoor” Rittal są uzupełnieniem serii wysokowydajnych klimatyzatorów o rozwiązanie przeznaczone do zastosowań na zewnątrz budynków. Poza oszczędnością energii na średnim poziomie 75% nowe urządzenia posiadają zabezpieczoną przed wandalizmem obudowę, wysoki stopnień ochrony IP i gwarantują bezpieczną eksploatacją nawet w najsurowszych warunkach. Wraz z obudowami outdoor serii Rittal Toptec tworzą idealnie dopasowany system modułowy, który można stosować w każdych warunkach.
Komputery przemysłowe i systemy operacyjne
Bezwentylatorowe komputery ARK-3532x z obsługą 10. generacji procesorów Intel Core
W ofercie firmy CSI pojawiła się seria bezwentylatorowych komputerów kompaktowych ARK-3532x. Są one dostępne w 3 wersjach, różniących się rodzajem oraz liczbą złącz PCI oraz PCI-Ex.
Utrzymanie ruchu
„Zielony” chłód z nową serią Blue e+ S
Rodzina inteligentnych klimatyzatorów Rittal powiększa się o nową serię Blue e+ S. Nowa generacja urządzeń małych klas mocy – 300, 500 i 1000 W – podobnie jak ta „duża”, nastawiona jest na maksymalną efektywność, redukcję śladu węglowego i obniżanie kosztów. Opłaca się to nie tylko użytkownikowi, ale także przyszłym pokoleniom.
Rynek
Cognex In-Sight 2800 – połączenie technologii Deep Learning z tradycyjnymi narzędziami wizyjnymi
Częstą przeszkodą dla wprowadzenia technologii Deep Learning do fabryk jest przeświadczenie, że jej wdrożenie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jednak obecne szybkie tempo rozwoju przełamuje te bariery sprawiając, iż Deep Learning jest narzędziem coraz częściej wybieranym w celu automatyzacji linii produkcyjnych. Coraz częściej także nowoczesne urządzenia nie potrzebują już setek obrazów testowych, aby wytrenować schemat zachowań.
Robotyka, montaż i obsługa
Wszystko pod kontrolą
W nowoczesnych systemach za chwytanie i umieszczanie odpowiadają automatyczne chwytaki. Muszą być zarówno mocne, jak i delikatnie, a także wykonywać czynności precyzyjnie i niezawodnie miliony razy. Coraz częściej umożliwiają im to silniki elektryczne, takie jak BX4 firmy FAULHABER. Zimmer Group wykorzystuje go m.in. w nowej serii chwytaków GEP2000, stosowanych na przykład w automatyce laboratoryjnej.
Obsługa i monitorowanie
Nowy interfejs transferu danych dla IIoT
Wśród komponentów i narzędzi dla Przemysłowego Internetu Rzeczy na polskim rynku pojawia się wiele nowości. Doświadczone w wykorzystywaniu technologii czwartej rewolucji przemysłowej firmy sięgają po rozwiązania kompatybilne z innymi dobrze znanymi, ale wciąż innowacyjnymi produktami. Wśród nich profesjonaliści wyróżniają nowoczesny serwer od ifm electronic – interfejs umożliwiający łatwy transfer danych na poziom IT.
Inne
Jak szybko i niezawodnie opisać tysiące pozycji w parku energii słonecznej?
Vindo Solar B.V. to firma zajmująca się inżynierią, projektowaniem, instalacją i konserwacją fotowoltaiki, działająca w Holandii, Belgii, Niemczech, Irlandii i Polsce. Potrzebowała wydajnego rozwiązania do identyfikacji kabli i falowników 124 000 paneli słonecznych w parku energii odnawialnej Haringvliet-Zuid w Holandii. Każde zastosowane rozwiązanie do identyfikacji musiało pozostać przymocowane i czytelne przez 10 lat w aktywnym promieniowaniu UV i w trudnych warunkach środowiskowych.
Projektowanie i wizualizacja
Drukarka i aplikator etykiet Wraptor A6200: Dwukrotnie większa szybkość identyfikacji kabli
Większa uniwersalność oraz niewielka waga i małe rozmiary. Przedstawiamy nowe, zautomatyzowane urządzenie firmy Brady do tworzenia etykiet, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu wydajności pracy.
- 1
- 2
- 3
NEWSLETTER
Dostawcy treści
Partnerzy portalu