Najnowsze z Sterowanie
Sterowanie
Niestandardowy panel sterowania napędów do sprężarek śrubowych
Dowiedz się, jak specjaliści z WEG Middle East, producent silników i napędów, współpracowali z czołową globalną grupą z branży chłodnictwa przemysłowego, aby stworzyć niestandardowy panel sterowania napędem w celu złagodzenia problemów związanych ze wzrostem natężenia prądu w zakładzie produkującym mrożone produkty mięsne w Omanie.
Sterowanie
Firma igus przyspiesza uruchomienie systemów sterowania silnikami
Programowanie systemów sterowania silnikami i integracja ze środowiskiem maszynowym zajmuje często kilka dni, co wiąże się z kosztami rzędu kilku tysięcy euro. Tę barierę usuwa teraz firma igus z Kolonii. Dzięki darmowym programom próbnym można w ciągu kilku minut uruchomić systemy sterowania silnikami serii dryve i podłączyć je do sterowników programowalnych wyższego poziomu (PLC). Przynosi to korzyści zarówno nowicjuszom w dziedzinie automatyki, jak i profesjonalistom.
Rynek
Dynamiczne zarządzanie energią z wykorzystaniem akumulatorów i fotowoltaiki
Jednym z wyzwań stojących przed powszechnym przyjęciem energii odnawialnej jest zmienna moc systemów fotowoltaicznych - dla przedsiębiorstw energochłonnych oznacza to, że ich sieci dystrybucyjne szybko stają się niewystarczające.
Sterowanie
Przyszłość intralogistyki – wizja staje się rzeczywistością
Wydajna produkcja, w której ludzie, maszyny, przenośniki podłogowe oraz systemy magazynowe są połączone w jeden system intralogistyczny nie jest już tylko wizją. Wszystko to jest możliwe już dziś – tego rodzaju rozwiązania określane wspólnie jako "Inteligentny Przepływ Materiałów" oferuje swoim klientom firma Trumpf. Do tego, do współpracy dołącza firma Leuze – ekspert w dziedzinie czujników.
Sterowanie
Igus rozszerza ofertę o nowe sterowniki silników krokowych
Regulacja szerokości krawędzi oporowej lub wysokości monitora: programowalne sterowniki logiczne (PLC) są często przewymiarowane do tysięcy takich prostych zadań z zakresu automatyzacji. Alternatywami firmy igus są sterowniki silników krokowych D7, D8 oraz D9.
Sterowanie
Nowe perspektywy w automatyce przemysłowej
Firma Bosch Rexroth kontynuuje transformację cyfrową w zakresie technologii przemieszczeń liniowych i ciągle rozwija platformę Smart MechatroniX. Dzięki nowym produktom i usługom przedsiębiorstwa z sektorów produkcji i inżynierii mechanicznej mogą w sposób efektywny i ekonomiczny rozszerzyć zakres automatyzacji, równocześnie upraszczając swoje systemy.
Sterowanie
Zespół z Politechniki Warszawskiej pracuje nad układem automatycznego sterowania lotem śmigłowca
Projekt powstający na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom lotnictwa oraz może istotnie przyczynić się do jego rozwoju. Większa prędkość w locie postępowym i większy zasięg – to sprawia, że śmigłowce w układzie zespolonym uznaje się za przyszłość branży. Są to jednak konfiguracje bardziej złożone od śmigłowców w układzie klasycznym, np. poprzez dodanie dodatkowego śmigła pchającego. Przez to maszyny te mają rozbudowane układy sterowania. Ze względu na dodatkowe zmienne sterujące, kluczowa staje się tu automatyzacja sterowania. I to właśnie nad nią pracują studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej.
Sterowanie
Samojezdne wózki AGV i AMR: sterowanie i nawigacja
Na pierwszy rzut oka zautomatyzowane wózki transportowe (AGV) i stanowiące ich rozwinięcie pojazdy autonomiczne (AMR) niczym się nie różnią. Takie same są również stawiane przed nimi zadania. Podstawowa różnica między tymi pojazdami dotyczy sposobu sterowania nimi i nawigowania. Większa elastyczność w tym zakresie pojazdów AMR sprawia, że to one będą stanowić przyszłość transportu w zakładach przemysłowych czy magazynach.
Sterowanie
BODAS VAC, czyli oprogramowanie aplikacyjne do sterowania
Wysoka dynamika, wydajność i bezpieczeństwo to najważniejsze wymagania wobec systemów hydrauliki roboczej. Równie istotna jest także możliwość łatwego dostosowania do wymogów klienta oraz integracji nowych funkcji. Nowe rozwiązanie BODAS VAC firmy Bosch Rexroth to standardowe oprogramowanie wbudowane w sterownik RC12-10/30 i służące do obsługi bloku zaworów.
Sterowanie
Skrócenie czasu przestojów? To możliwe
Bez względu na to, jak krótkie są przerwy w zasilaniu, każde z nich nieuchronnie wpływa na wydajność procesu produkcyjnego. Można temu zaradzić. Teraz dużo łatwiej utrzymać niezawodne działanie krytycznych procesów. Silniki indukcyjne sterowane przez przetwornice częstotliwości VLT mogą szybciej wrócić do normalnej pracy po zaniku zasilania, a to wszystko dzięki ulepszonej funkcji startu w locie.
Sterowanie
Conrad Electronic z ofertą produktów Siemensa do automatyzacji
Conrad Sourcing Platform oferuje klientom B2B około 100 000 artykułów z dziedziny automatyki i pneumatyki, zarówno do zastosowania w przemyśle produkcyjnym, konserwacji przemysłowej, jak i w sektorze inżynierii mechanicznej. W ostatnim czasie do szerokiej oferty produktów dla aplikacji w sektorze automatyki dołączyły również nowe moduły logiczne z serii Logo! oraz bramka Simatic IOT2050 IoT firmy Siemens.
Komunikacja
Protokół DALI. Zasada działania i zalety inteligentnych systemów oświetlenia
Zautomatyzowane oświetlenie z inteligentnym sterowaniem powoli staje się już standardem w obiektach codziennego użytku oraz związanych z różnymi procesami przemysłowymi. Wykorzystywany w tym celu protokół komunikacyjny DALI zapewnia wzrost komfortu pracowników oraz oszczędność energii elektrycznej, której ceny stale rosną.
Sterowanie
Nowe kontrolery ruchu – mocne i ekstremalnie zminiaturyzowane
Nowe kontrolery ruchu MC3001, dostępne w wersjach MC 3001 B (złącza płytka-płytka) lub MC 3001 P (28-pinowe złącze wtykowe), pozwoliły firmie FAULHABER dopełnić ofertę kontrolerów generacji MC V3.0 na dolnym końcu spektrum wydajności.
- 1
- 2
- 3