Najnowsze z Ludzie i komentarze
Ludzie i komentarze
Komu najbardziej zagraża sztuczna inteligencja?
Gorące dyskusje na temat sztucznej inteligencji toczyły się od dawna, ale po zeszłorocznej premierze chatbota ChatGPT OpenAI i jego ekspansji w wielu branżach, debaty te znacznie przybrały na sile. AI przygotowuje już grafiki, tworzy teksty, dokonuje skomplikowanych analiz, a nawet doradza w co inwestować. Jak algorytmy rewolucjonizują rynek pracy i czy rzeczywiście cyfrowy umysł może całkowicie zastąpić człowieka?
Ludzie i komentarze
Roberta Nelson Shea z Universal Robots z prestiżową nagrodą w dziedzinie robotyki
Po raz drugi na przestrzeni ostatnich pięciu lat, kluczowa postać Universal Robots, duńskiego producenta robotów współpracujących (cobotów), została uhonorowana najbardziej prestiżową na świecie nagrodą w dziedzinie robotyki – Joseph F. Engelberger Robotics Award – często określaną jako Nagroda Nobla w dziedzinie robotyki.
Ludzie i komentarze
Maciej Sieczka: Branża przemysłowa ma coraz większą świadomość konieczności zmian [WYWIAD]
Transformacja cyfrowa w obecnych czasach stała się koniecznością. O tym m.in., jak zmienia się podejście polskich przedsiębiorców do tego tematu, co skłania firmy do inwestowania w cyfryzację, a jakie są największe bariery przed szybszą cyfryzacją rozmawiamy z Maciejem Sieczką, prezesem Endress+Hauser Polska.
Rynek
Przyszłość przemysłu kryje się w uniwersalnej automatyzacji
Uniwersalna automatyzacja to nowa era w automatyce przemysłowej oparta na mobilnym i interoperacyjnym oprogramowaniu. Definiuje ją międzynarodowa norma IEC 61499 opisująca język projektowania rozproszonych systemów informatycznych i sterujących.
Wydarzenia
Zrównoważony rozwój i zielone technologie tworzą nowe rynki
Na targach automatica zaprezentowane zostaną rozwiązania z dziedziny inteligentnej automatyki i robotyki, które dostawcy najchętniej wykorzystują w różnych zastosowaniach i branżach. Zielone technologie w dziedzinie wytwarzania energii i mobilności niosą ze sobą obietnicę szczególnych emocji.
Ludzie i komentarze
Thomas Baack nowym dyrektorem zarządzającym Interroll Trommelmotoren
Z dniem 1 października 2022 r. Thomas Baack objął stanowisko dyrektora zarządzającego Interroll Trommelmotoren GmbH w Hückelhoven-Baal w Niemczech. 39-letni inżynier przemysłowy będzie zarządzał zakładem i powiązanymi globalnymi centrami Excellence Drum Motors i Hygienic Solutions.
Ludzie i komentarze
Schneider Electric: Wojciech Świątek obejmuje rolę dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju
Polski oddział Schneider Electric, firmy wielokrotnie uznawanej na całym świecie za jedno z najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw, z początkiem lipca powołał Wojciecha Świątka na nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju. W nowej roli Wojciech Świątek będzie odpowiedzialny za realizację strategii firmy związanej z obszarem zrównoważonego rozwoju (ang. sustainability) oraz wsparcie współpracy firmy z klientami i partnerami w tym zakresie.
Ludzie i komentarze
Azjatycki inwestor szuka innowacji. Europę przemierza na elektrycznym rowerze
Sam o sobie mówi „pedalling investor”, czyli pedałujący inwestor. Jia Hong Shaw, założyciel Turn Off Turn On Ventures, od kilku miesięcy przemierza na elektrycznym rowerze Europę w poszukiwaniu przedsiębiorców i inwestorów, którzy angażują się w walkę ze zmianami klimatu. Jak podkreśla, to jego sposób na łączenie pomysłów i funduszy, dzielenie się doświadczeniami, poznawanie innowacji i zainteresowanie szerszego grona odbiorców tematem ekologii.
Rynek
Ile wiatraków może powstać w województwie lubelskim?
Eksperci odpowiedzieli podczas konferencji „Energia dla Lubelskiego”. Ich zdaniem 2000 km 2 tj. 8 procent powierzchni województwa – to całkowity, teoretyczny potencjał terenów dogodnych do budowy elektrowni wiatrowych, jakim dysponuje region, bo województwo posiada jedne z najlepszych warunków wietrznych w Polsce - to wnioski z raportu przedstawionego podczas konferencji „Lubelskie zagłębiem energetycznym Polski”, której partnerem strategicznym był Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.
Rynek
Trendy i kierunki w transformacji energetycznej: w którą stronę zmierza zielona rewolucja?
Energia cieplna z odnawialnych źródeł, zielony wodór, który będzie napędzał nie tylko samochody i Airbusy, ale cały przemysł oraz wiodąca rola nowych technologii. Tak według ekspertów kształtują się najważniejsze trendy i kierunki transformacji energetycznej, która w kontekście ostatnich wydarzeń na świecie, wcale nie zwolni tempa. A wręcz przeciwnie.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 9