Zespół naukowców z Publicznego Uniwersytetu Nawarry dokonał przełomowego odkrycia, tworząc pierwszy na świecie wyświetlacz umożliwiający interakcję z trójwymiarowymi grafikami wyświetlanymi w powietrzu.
Inżynierowie z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego opracowali nowatorski chwytak robotyczny oparty na zwykłej taśmie mierniczej. Urządzenie, nazwane GRIP-tape, zostało zaprojektowane szczególnie z myślą o zastosowaniach rolniczych.
Automatyzacja i robotyzacja produkcji są dziś niezbędne, żeby przedsiębiorstwo produkcyjne mogło w ogóle myśleć o skutecznym konkurowaniu na rynku. Dlatego też firmy coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju rozwiązania z obszaru automatyki przemysłowej.
King Tony to ceniona marka w świecie narzędzi dla profesjonalistów. Oferta narzędzi skupia się na potrzebach użytkowników z branży automatyki przemysłowej i serwisowania urządzeń przemysłowych oraz branży automotive.
Inżynierowie z różnych stron świata zaprojektowali już roboty, które pełzają, pływają, latają, a nawet ślizgają się jak wąż, ale żaden z nich nie dorównuje wiewiórce z University of California.
Najsilniejszy prototyp robotycznego ramienia podniósł aż 3181,95 kg. Ten wyczyn został osiągnięty przez SuperJammer Beltdraulic od firmy Rise Robotics.
Krajowa Komisja Rozwoju i Reform Chin ogłosiła utworzenie wspieranego przez państwo funduszu venture capital skupiającego się na robotyce, sztucznej inteligencji i przełomowych innowacjach. Długoterminowy fundusz ma przyciągnąć blisko 1 bilion juanów.
Rollon ogłasza wprowadzenie nowej jednostki Transfer Cobot (CTU), zaprojektowanej z myślą o rozszerzeniu możliwości robotów współpracujących. Dzięki serii ulepszeń najnowszy model CTU oferuje większą elastyczność, łatwiejszą integrację i zwiększoną wydajność.
Chińska firma LimX Dynamics sprzedaje wszechstronnego dwunożnego robota z modułowymi końcami stóp. Jego cena wynosi 15 tysięcy dolarów.
Firma Boston Dynamics regularnie przedstawia swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie robotyki. Tym razem możemy podziwiać wideo prezentujące możliwości nowej wersji robota Atlas.
Współpraca firm DigiKey i SparkFun ma na celu dostarczanie zestawów robotycznych XRP ambitnym inżynierom, którzy chcą zdobyć praktyczne doświadczenie w dziedzinach STEM.
BIBUS MENOS prezentuje drukarkę 3D PROLAY 7Q. Zespół z 17-letnim doświadczeniem w sektorze druku 3D dostrzegł potrzebę innowacji, która przekracza dotychczasowe granice i otwiera nowe możliwości dla przemysłu.
Firma BIBUS MENOS zajęła się projektowaniem, wykonaniem oraz montażem systemów hydraulicznych wraz z elementami automatyki. Służą one do podnoszenia platform specjalistycznych wagonów Switcher przewożących rozjazdy kolejowe.
Wiodący producent współpracujących autonomicznych robotów mobilnych (AMR) wprowadził na rynek Adapter MiR VDA 5050. Umożliwia on integrację robotów AMR firmy MiR z kompatybilnymi systemami zarządzania flotą stron trzecich zgodnymi ze standardem VDA 5050.
BIBUS MENOS chwali się realizacją dotyczącą systemu filtracji cieczy chłodzącej wykorzystywanej w obrabiarkach przy produkcji felg stalowych. Zlecenie obejmowało zaprojektowanie systemu, dostarczenie niezbędnych komponentów, wykonanie oraz montaż u klienta.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?