Technologie kwantowe to jeden z kluczowych obszarów badań we współczesnej nauce i przemyśle high-tech. Badacze z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej od ponad dekady odgrywają w tym wyścigu wiodącą rolę.
Dwie globalne firmy, Endress+Hauser i SICK, z dniem 1 stycznia br. rozpoczęły strategiczne partnerstwo w dziedzinie automatyzacji procesów. Zaawansowana technologia analizy gazu i pomiaru przepływu SICK jest teraz integralną częścią kompleksowego portfolio oprzyrządowania Endress+Hauser.
Od kilkunastu lat postęp technologiczny przebiega z niezwykłą wręcz dynamiką, zmieniając i unowocześniając zarówno proces produkcji silników, jak i sam produkt. Jednocześnie zwiększają się możliwości obecnie dostępnych silników, co w konsekwencji otwiera przed nimi nowe obszary zastosowań.
W produkcji biofarmaceutyków i kosmetyków nie ma miejsca na kompromisy: wysoka produktywność i efektywność ekonomiczna muszą iść w parze z konsekwentnym przestrzeganiem wymogów higienicznych.
Weidmüller prezentuje innowacyjną technologię połączeń SNAP IN do budowy szaf sterowniczych z myślą o przyszłości.
Kontroler ruchu z jeszcze większymi możliwościami: dzięki nowym kontrolerom ruchu MC 3602 B i MC 3606 B wybór i oddanie systemów napędowych do eksploatacji jest teraz jeszcze prostsze.
Firma Bosch Rexroth podjęła się ambitnego zadania - kompleksowo wyposażyła sale dydaktyczne w nowo powstającym Branżowym Centrum Umiejętności (BCU) w dziedzinie automatyki przemysłowej przy Lotniczych Zakładach Naukowych (LZN) we Wrocławiu.
Trinasolar potwierdza, że jej wielkoformatowe przemysłowe ogniwo i-TOPCon typu n o wymiarach 210 x 182 mm osiągnęło sprawność 25,9%, ustanawiając nowy rekord świata dla ogniwa słonecznego tego typu i rozmiaru.
Wśród zaawansowanych technologii, które w ostatnich latach szturmem podbiją różne obszary, także w sektorze przemysłowym, uwagę zwraca m.in. rozszerzona rzeczywistość (augmented reality – AR).
Pepperl+Fuchs dołącza do nowego programu Ready firmy IGEL (dostawcy systemu operacyjnego nowej generacji do przestrzeni roboczych w chmurze), jako partner technologiczny.
Hitachi Energy wprowadza na rynek nową technologię, która ogranicza emisję sześciofluorku siarki (SF6), pochodzącego w 80 procenach z sektora energetycznego.
W 2023 r. polska branża elektrotechniczna zanotowała nieznaczny wzrost produkcji sprzedanej, jednak obecna sytuacja rynkowa w Polsce i Europie jest dość niepewna i najbliższa przyszłość niekoniecznie będzie upływać pod znakiem dalszych wzrostów.
Pomagają utrzymać w ryzach energochłonność produkcji i realnie wpływają na oszczędności: systemy do monitorowania zużycia mediów i energii (EMS) to zagadnienie kluczowe dla firm nie tylko z punktu widzenia coraz bardziej wymagających regulacji prawnych, ale zwłaszcza pod względem ekonomicznym. Przedstawiamy trzy trendy, za którymi warto podążać, by robić EMS na piątkę.
W zeszłym miesiącu Microsoft zaprezentował deklarację Datacenter Community Pledge, zwracając uwagę na to, że centra danych są nie tylko podstawą nowoczesnych technologii, ale także siłą napędową dla dobra społeczności, którym służą.
W świecie nowoczesnych technologii złącza odgrywają zasadniczą rolę dla zapewnienia płynnej komunikacji i zasilania różnych urządzeń i systemów. Kluczowym elementem złączy jest ich często niedoceniany detal: styki.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?