OnRobot wprowadza na rynek przełomową platformę D:PLOY
D:PLOY automatyzuje wdrażanie robotów do szeregu zastosowań bezpośrednio w hali produkcyjnej bez konieczności programowania ani symulacji. Oznacza to radykalną oszczędność czasu – aż do 90% – w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.
Realizując swoją misję przełamywania barier w dziedzinie automatyzacji z korzyścią dla firm każdej wielkości, OnRobot uruchamia swoją wyczekiwaną flagową platformę D:PLOY. Rozwiązanie jest dostępne na całym świecie. D:PLOY to pierwsza w branży zautomatyzowana platforma do tworzenia, uruchamiania, monitorowania, wdrażania i modyfikacji zastosowań współpracujących. Dzięki automatyzacji procesu wprowadzania i uruchamiania zastosowań robotycznych, D:PLOY umożliwia wdrażanie i przebudowę kompletnych rozwiązań bezpośrednio na hali produkcyjnej w kilku prostych krokach, bez programowania – a wszystko w ciągu kilku godzin. Po uruchomieniu platforma D:PLOY z miejsca obsługuje paletyzację, obróbkę CNC, pakowanie oraz pobieranie i przenoszenie (pick-and-place). Na przyszłość planowana jest obsługa kolejnych procesów.
– Platforma D:PLOY niesie za sobą prawdziwą demokratyzację automatyzacji. Pracowaliśmy na to od lat, gdyż było to celem OnRobot od samego początku – mówi Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny OnRobot. – Dziś w ofercie mamy najbogatszą w branży gamę narzędzi i rozwiązań dla każdej z wiodących marek robotów. Wszystko opiera się na naszej filozofii „Jeden system, bez komplikowania”. Teraz, gdy wszystkie klocki są już na miejscu, możemy w końcu uruchomić pierwszą wersję D:PLOY, która stanie się motorem napędowym całego branżowego rynku.
D:PLOY stanowi odpowiedź na jedno z największych wyzwań w branży – brak wykwalifikowanych integratorów i inżynierów robotyki, którzy mogą służyć wsparciem mniejszym i mniej doświadczonym producentom w pokonaniu barier na drodze do automatyzacji.
– Dzięki innowacyjnemu podejściu, które nie wymaga żadnego programowania, D:PLOY niezwykle upraszcza zadanie budowy i integracji komórki robotycznej – mówi Simon Potzkai, inżynier ds. sprzedaży robotyki w firmie Alexander Bürkle, integrator systemów OnRobot i beta tester D:PLOY. Biorąc pod uwagę obecny niedobór inżynierów w branży, stanowi to ogromne ułatwienie dla integratorów. Szybsze i sprawniejsze metody wdrażania automatyzacji oznaczają dla nas większą liczbę obsłużonych klientów, którzy szybko zdają sobie sprawę z zalet automatyzowania tych zadań. To rozwiązanie korzystne na wszystkich.
Jako zautomatyzowana platforma, kompatybilna z wieloma wiodącymi markami robotów i obsługująca szeroki zakres typowych zastosowań, D:PLOY może przyspieszyć wprowadzenie robotów do dużego segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, które nie korzystają jeszcze z takich rozwiązań.
– D:PLOY sprawi, że automatyzacja „trafi pod strzechy”, to znaczy stanie się dostępna dla firm, które dotychczas mogły mieć wątpliwości, czy jest to rozwiązanie opłacalne lub czy nie wymaga od pracowników specjalnych umiejętności czy kompetencji – mówi Alan Vallis, kierownik ds. szkoleń i rozwoju w LG Motion Ltd. i dystrybutor produktów OnRobot. – Jestem przekonany, że D:PLOY obali wiele z tych mitów.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Jak działa D:PLOY
D:PLOY automatyzuje cały szereg ręcznych czynności, które są dziś niezbędne do tworzenia indywidualnych rozwiązań i korzystania z nich. System automatycznie wykrywa większość zainstalowanego sprzętu i generuje ruchy robota z uwzględnieniem zdefiniowanych granic komórek oraz przeszkód w przestrzeni roboczej. Logika programu, wymiana sygnałów, obsługa zdarzeń oraz ruch robota są tworzone automatycznie dla całego rozwiązania na podstawie zaledwie kilku danych wejściowych, takich jak atrybuty obrabianego przedmiotu i miejsce pobierania.
D:PLOY oferuje niezrównaną oszczędność czasu i uproszczenie przy wdrażaniu zrobotyzowanych komórek. Na przykład wstępne wdrożenie zadania paletyzacji nie zajmuje już 40 godzin, a zaledwie cztery. To aż 90% oszczędności czasu! Równie krytyczne znaczenie ma możliwość sprawnej zmiany wymagań produkcyjnych. Tu D:PLOY zapewnia wyjątkową elastyczność przy wdrażaniu obsługi nowych produktów lub obrabianych przedmiotów. Monitoring w czasie rzeczywistym zwiększa produktywność i minimalizuje czas przestojów.
Źródło: OnRobot