Najnowsze z Kontrola ruchu i efektywność energetyczna
Kontrola ruchu i efektywność energetyczna
Kompaktowy kontroler ruchu bez obudowy w ofercie Faulhaber
Faulhaber dodał do swojej oferty kolejny niezwykle kompaktowy kontroler ruchu bez obudowy. Nowy kontroler ruchu idealnie sprawdzi się w produkcji sprzętu i zastosowaniach związanych z technologią medyczną. Dzięki zasilaniu 36 V oraz 3 A (wartość szczytowa prądu 9 A) obejmuje zakres mocy do ok. 100 W i nadaje się do szczotkowych silników z enkoderem, napędów bezszczotkowych lub silników liniowych.
Rynek
Platforma informatyczna synchronizuje podaż i popyt na energię elektryczną
W Niemczech w ramach projektu Kopernikus SynErgie, Instytut Fraunhofera ds. Inżynierii Produkcji i Automatyki IPA współpracuje z partnerami w celu opracowania platformy synchronizacji energii, która pozwoli przemysłowi zrównoważyć te wahania i zsynchronizować produkcję z podażą energii. Naukowcy z Fraunhofer IPA opracowują również obecnie pierwszą aplikację oszczędzającą energię elektryczną dla platformy IT.
Kontrola ruchu i efektywność energetyczna
Enkodery absolutne wieloobrotowe z Line Driver
W połączeniu z serwomotorami bezszczotkowymi prądu stałego nowy magnetyczny enkoder absolutny AEMT-12/16 L firmy Faulhaber zapewnia pomiar bezwzględnej wartości kątowej z ustawioną fabrycznie rozdzielczością wieloobrotową 16 bitów (65536 obrotów) i rozdzielczością jednoobrotową 12 bitów (4096 kroków) na potrzeby komutacji, kontroli prędkości i kontroli ruchu.
Obsługa i monitorowanie
Kolumna sygnalizacyjna w roli systemu przyzywowego
Aplikacja stworzona przez firmy Werma i Continental pozwala wykorzystać kolumnę sygnalizacyjną na wiele różnych sposobów, np. do monitorowania stanu autonomicznych pojazdów transportowych. Wystarczy wyposażyć ją w nadajnik, a odbiornik połączyć z centralnym komputerem. Tak powstaje modułowy system Andon.
Inne
Nowe oznaczenia klas energetycznych
Już od marca na niektórych urządzeniach zasilanych prądem znajdziemy nowe etykiety z nowym oznaczeniem klas energetycznych. Choć zmiana na początku może wywołać pewne zdezorientowanie, jednak jest ona spowodowana postępem technicznym w efektywności energetycznej produktów. Finalnie system oznaczeń pozostanie nadal jasny i czytelny.
Kontrola ruchu i efektywność energetyczna
System wizyjny z głowicą laserową 3D
Cognex Corporation wprowadza na rynek nowy system wizyjny 3D In-Sight 3D-L4000. To pierwsza na rynku głowica laserowa 3D pełniąca funkcję smart kamery. Umożliwi to inżynierom szybkie, dokładne i efektywne rozwiązanie szeregu kontroli na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych.
Kontrola ruchu i efektywność energetyczna
Analizatory sieci zwiększające efektywność energetyczną budynków
Budynki odpowiadają za 30% globalnego zużycia energii i 29% światowej emisji CO2 związanej z energią. Jednak urządzenia podłączone do internetu, takie jak nowe analizatory sieci M4M firmy ABB, pomagają zmniejszyć ten wpływ, ponieważ umożliwiają dokładne monitorowanie danych dotyczących energii w czasie rzeczywistym, a tym samym poprawiają efektywność energetyczną budynku.
Kontrola ruchu i efektywność energetyczna
Jak wykrywać wycieki sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia
W zakładach i obiektach przemysłowych układy sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia są niezbędnym źródłem energii. Sprężarki są we współczesnych fabrykach łatwiej dostępne niż inne źródła energii, takie jak elektryczność. Obsługują maszyny, narzędzia, roboty, lasery, systemy obróbki produktów i wiele innych elementów.
Instalacje elektryczne
Aktory załączające do uniwersalnych zastosowań
Firma ABB od wielu lat specjalizuje się we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań i systemów, w tym dla automatyki budynkowej. W nowej ofercie produktów znajdują się aktory załączające serii KNX, m.in. kompaktowe Combi oraz urządzenia w wersjach Standard i Professional.
Systemy napędowe i mechatronika
Napędy LogiDrive dla intralogistyki
Duże projekty intralogistyczne dla lotnisk, centrów dystrybucji przesyłek, magazynów wysokiego składowania i innych obiektów magazynowych muszą godzić wiele konkurujących ze sobą wymagań. Dzięki rozwiązaniu LogiDrive z zakresu technologii napędowej firma Nord Drivesystems stosuje kompleksowe podejście do całkowitego kosztu użytkowania, które łączy efektywność energetyczną i mniejszą liczbę wariantów z optymalnymi rozwiązaniami systemowymi dla intralogistyki.
Zasilanie
Bezpieczeństwo przy wysokich prędkościach
Dwa razy szybszy i o połowę lżejszy: to właśnie wyróżnia robota liniowego z napędem Fibro Lapple Technology (FLT) od innych rozwiązań. Aby robot kartezjański mógł szybko i niezawodnie pracować, potrzebne jest kompaktowe, trwałe i ciche zasilanie. Zamontowany na boku system e-prowadników igus z konfekcjonowanymi przewodami chainflex okazał się optymalnym rozwiązaniem.
Elektrotechnika
Oculus LED – oświetlenie inspirowane naturą
Oculus LED firmy Lena Lighting jest lampą typu High-Bay z linii Next Gen, stanowiącą nową generację lamp dedykowanych technologii LED. Wyróżnia się bardzo wysoką wartością strumienia świetlnego do 35 850lm oraz efektywnością świetlną do 176 lm/W.
Rynek
Mały robot DEAnsect przypomina kształtem owada
Natura jest dobrym źródłem inspiracji, jednak rzadko zdarza się, że jej geniusz natury można odtworzyć. Przykładem jest mały robot przypominający owady, który wykonany jest z miękkich materiałów i waży mniej niż gram, ale może poruszać się szybko, używając sztucznej inteligencji. Dodatkowo jest wystarczająco wytrzymały, aby przetrwać uderzanie packą na muchy.
- 1
- 2