Kompaktowy kontroler ruchu bez obudowy w ofercie Faulhaber

Kompaktowy kontroler ruchu bez obudowy w ofercie Faulhaber Faulhaber

Faulhaber dodał do swojej oferty kolejny niezwykle kompaktowy kontroler ruchu bez obudowy. Nowy kontroler ruchu idealnie sprawdzi się w produkcji sprzętu i zastosowaniach związanych z technologią medyczną. Dzięki zasilaniu 36 V oraz 3 A (wartość szczytowa prądu 9 A) obejmuje zakres mocy do ok. 100 W i nadaje się do szczotkowych silników z enkoderem, napędów bezszczotkowych lub silników liniowych.

Napędy miniaturowe i mikronapędy mogą stworzyć niezawodny układ napędowy wyłącznie w połączeniu z odpowiednim kontrolerem ruchu. Mając to na uwadze, specjalizująca się w produkcji napędów firma Faulhaber zupełnia swoją bogatą ofertę silników o szeroką gamę kontrolerów ruchu, które zaprojektowane są pod kątem różnego zasilania, z obudową lub bez, i z myślą o różnorodnych zastosowaniach. 

Kontrolery ruchu bez obudowy zostały uzupełnione o nowy model: MC3603, który dzięki kompaktowej budowie idealnie sprawdzi się w produkcji sprzętu i zastosowaniach związanych z technologią medyczną. Dzięki zasilaniu 36 V oraz 3 A (wartość szczytowa prądu 9 A) nowy kontroler ruchu obejmuje średni zakres mocy do ok. 100 W. Nadaje się do szczotkowych silników z enkoderem, napędów bezszczotkowych oraz silników liniowych. Opcje wejść/wyjść i interfejsy enkodera są takie same jak w pozostałych produktach z tej rodziny. Dostępne są interfejsy USB, RS232, CANopen i EtherCAT. Kontroler ruchu jest już wyposażony w nową wersję oprogramowania „M”. Aby zapewnić użytkownikom możliwość prostej i wygodnej konfiguracji systemu, dostępna jest najnowsza aktualizacja (wersja 6.9) oprogramowania Faulhaber Motion Manager.

Kompatybilność elektromagnetyczna wszystkich kontrolerów ruchu

Wraz z wprowadzeniem nowego modelu MC 3603, kontrolery ruchu obejmują teraz cały zakres zastosowań typowy dla silników miniaturowych i mikrosilników , począwszy od modelu MC 3001 o wielkości znaczka pocztowego i parametrach 30 W / 1 A (prąd szczytowy 2 A), aż do największego w serii modelu MC 5010 o natężeniu 10 A (prąd szczytowy 30 A) przeznaczonego do montażu w szafach rozdzielczych i z powodzeniem wykorzystywanego głównie w sektorze przemysłowym. Wszystkie kontrolery ruchu zostały przebadane i spełniają wymagania aktualnych przepisów dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej. Nie tylko urządzenia zostały odpowiednio zoptymalizowane, ale także dokumentacja została dostosowana tak, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wsparcie podczas certyfikacji własnych urządzeń.

Źródło: Faulhaber

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę