Rygiel bezpieczeństwa RFID

Rygiel bezpieczeństwa RFID Pizzato

W ofercie firmy Instom pojawił się nowy rygiel bezpieczeństwa RFID włoskiej firmy Pizzato Elettrica. Seria NX przeznaczona jest przede wszystkim do zapewnienia bezpieczeństwa w przestrzeniach o ograniczonej ilości miejsca, w której jednak odpowiednia ochrona dostępu musi być zapewniona.

Budowa wyłącznika ryglującego serii NX zapewnia uniwersalny montaż do drzwi zawiasowych lub przesuwnych. Głowica posiada trzy niezależne wejścia dla aktywatora RFID i zwolnienie awaryjne. Bistabilna zasada działania rygla pozwala natomiast na redukcję zużycia energii. Obudowa wyposażona została w podświetlenie LED RGB, które sygnalizuje stan pracy urządzenia, dzięki czemu możliwa jest szybka diagnostyka stanu maszyny.

rygiel bezpieczeństwa

Rygiel bezpieczeństwa serii NX został zaprojektowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Mierzy zaledwie 30x30x94,5 mm, a jego siła trzymania dochodzi do 6000 N. Jest to najmniejsze tego typu rozwiązanie dostępne obecnie na rynku.

Źródło: Instom

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę