Napędy do wszystkich zastosowań dźwigowych
Zadania dźwigów wymagają specjalnych napędów: Ładunki muszą być bezpiecznie podnoszone, precyzyjnie ustawiane i delikatnie odstawiane, również przy równoczesnych ruchach dźwigów i wózków. Nord Drivesystems ma do tego odpowiednie rozwiązania napędowe.
Dla wszystkich typów suwnic i udźwigu – czy to budowlanych, mostowych czy pływających – Nord oferuje doskonale dopasowane komponenty napędowe z jednego źródła: reduktory, przekładnie przemysłowe, silniki elektryczne i elektronikę napędową. Elastyczny system modułowy Nord umożliwia konfigurację optymalnego rozwiązania napędowego dla różnych wymagań aplikacji dźwigowych. Wszystkie pozwalają na energooszczędność i precyzyjne pozycjonowanie oraz są łatwe w serwisowaniu i konserwacji.
Przekładnie przemysłowe Maxxdrive
Dzięki wyjściowym momentom obrotowym do 282 000 Nm przekładnie przemysłowe Maxxdrive nadają się do dużych podnośników z ciężkimi ładunkami.
– Wraz z przetwornicami częstotliwości i silnikami, nasze modułowe przekładnie przemysłowe Maxxdrive tworzą potężny system napędowy, który łączy w sobie moc i inteligencję – podkreśla Jörg Niermann, szef marketingu w firmie Nord.
Przekładnie przemysłowe Maxxdrive oferują różne indywidualne opcje i specjalne rozwiązania branżowe. W przypadku mniejszych urządzeń podnoszących wszechstronna oferta motoreduktorów firmy Nord, obejmująca motoreduktory płaskie, stożkowe lub walcowe, zapewnia doskonałe rozwiązanie napędowe.
Specjalnie do zastosowań w suwnicach i w dźwigach firma Nord opracowała również serię Maxxdrive XD. Dzięki zwiększonemu rozstawowi osi przekładni jeszcze bardziej poprawiono ekonomiczność i dostosowane do indywidualnych potrzeb wymiarowanie napędów podnośników do zastosowań dźwigowych. Przestrzeń instalacyjna jest optymalnie wykorzystana, co pozwala zredukować wagę napędu nawet o 60%.
Szczególnie wytrzymała obudowa Unicase
Wszystkie przekładnie Nord są oparte na szczególnie wytrzymałej konstrukcji Unicase, która sprawdza się przy dużych obciążeniach i trudnych warunkach środowiskowych. Korpusy przekładni są obrabiane w jednym uchwycie, dlatego wszystkie gniazda łożysk przygotowane z zachowaniem wysokich standardów precyzji i dokładnie dopasowane do siebie. W ten sposób zmniejsza się podatność na błędy i zwiększa się żywotność przekładni. Dzięki zintegrowaniu punktów łożyskowania w jednym bloku oprawy, nie ma powierzchni uszczelniających, które byłyby narażone na moment obrotowy i obciążenia promieniowe.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Bardziej wymagające zastosowania
Dla potencjalnych klientów eksperci branżowi z Nord Drivesystems opracowują dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i wymagań dźwigowe rozwiązania napędowe.
Źródło: Nord Drivesystems