Rozwiązania napędowe Nord dla przemysłu zbożowego

Rozwiązania napędowe Nord dla przemysłu zbożowego Nord Drivesystems

Nord Drivesystems oferuje systemy napędowe dostosowane do specjalnych wymagań przemysłu zbożowego. Niezależnie od tego, czy chodzi o podnośniki kubełkowe, przenośniki taśmowe, przenośniki z łańcuchem zgarniakowym, czy przenośniki ślimakowe, Nord pomaga operatorom systemów do przechowywania, przetwarzania i transportu ziarna i produktów zbożowych dzięki zoptymalizowanym rozwiązaniom napędowym, dogłębnej znajomości zastosowań i ogólnoświatowemu wsparciu technicznemu.

Nord Drivesystems jest jedną z wiodących światowych firm w dziedzinie technologii napędów i dostarcza szeroką gamę rozwiązań do transportu towarów masowych, takich jak zboża i nasiona oleiste. Podnośniki kubełkowe służą do transportu towarów masowych w kierunku pionowym. Dzięki reduktorom przemysłowym MAXXDRIVE firma Nord Drivesystems oferuje wszechstronne rozwiązania dla momentów obrotowych do 282.000 Nm, które można montować bezpośrednio lub z mocowaniem silnika IEC. Koncepcje napędów Nord do elewatorów oferują również opcję w formie blokady ruchu wstecznego, aby zapobiec cofaniu się materiału, a także napędy pomocnicze ze sprzęgłami jednokierunkowymi i enkodery umożliwiające prowadzenie czynności konserwacyjnych.

Najnowsza generacja MAXXDRIVE-XT została uzupełniona o zoptymalizowaną pod kątem zastosowania dwustopniową przekładnię stożkową. Dzięki dwóm wersjom, przekładnie walcowe lub stożkowe z korpusami montowanymi kołnierzowo lub osadzając na tulei drążonej, można umieszczać równolegle lub pod kątem prostym do osi napędowych systemów przenośnikowych. Można je łączyć z montowanym na łapach, wysokosprawnym silnikiem IE3 montowanym na konsoli lub na ramie wahliwej, połączonym za pomocą sprzęgła hydraulicznego. Ponieważ większość zastosowań przenośników kubełkowych wiąże się z wytwarzaniem pyłu, istnieje ryzyko wybuchu, jeśli pył jest łatwopalny. W tym przypadku stosowane są dostosowane do potrzeb klienta silniki i motoreduktory w wykonaniu przeciwwybuchowym.

Przenośniki łańcuchowe zgarniakowe są idealne do transportu zboża i innych towarów sypkich poziomo lub pochyło. Przenośniki te, dostępne z płaską lub okrągłą podstawą i opcjami, takimi jak podajniki pośrednie, wiele punktów przesypu i odporne na zużycie okładziny, są idealne do instalacji na zewnątrz, nadają się do wielu zastosowań i mają decydujące zalety w stosunku do innych przenośników pod względem bezpieczeństwa, ochrony środowiska i wydajności.

Przenośniki ślimakowe składają się z obustronnie podpartego ślimaka przenośnika, który obraca się w obudowie i transportuje w ten sposób materiał. Materiały sypkie mogą być transportowane poziomo, ukośnie lub pionowo na określoną odległość i dokładnie dozowane, np. za pomocą zasuw. Nord Drivesystems zapewnia energooszczędne, łatwe w montażu i niezawodne rozwiązania napędowe z przekładniami w obudowach UNICASE, a także specjalnymi uszczelnieniami wału dla wszystkich warunków otoczenia. Można je łatwo montować i demontować, nawet przy montażu bezpośrednim bez pasków klinowych i kół pasowych.

Źródło: Nord Drivesystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę