Najnowsze z Systemy napędowe i mechatronika
Systemy napędowe i mechatronika
Wydajne rozwiązania napędowe dla centrów dystrybucji paczek
Będąc popularnym i wieloletnim partnerem branży pocztowo-paczkowej, Nord DriveSystems dostarcza wydajne, niezawodne i łatwe w obsłudze rozwiązania napędowe dla centrów dystrybucji przesyłek. Napędy łączą dwa główne czynniki obniżające całkowity koszt posiadania – efektywność energetyczną i redukcję wersji – a tym samym zapewniają znacznie większą wydajność i niższe koszty.
Systemy napędowe i mechatronika
Rewolucyjna technologia motoreduktora firmy Nord DriveSystems
Dwa stają się jednym: im mniej interfejsów, tym wyższa wydajność systemu – w oparciu o tę maksymę firma Nord DriveSystems wprowadziła rok temu rewolucyjny motoreduktor o higienicznej konstrukcji umożliwiającej zmywanie, w którym szczególnie energooszczędny silnik synchroniczny z magnesami trwałymi IE5+ oraz jednostopniowa przekładnia walcowa montowane są w jednej obudowie.
Sterowanie
Samojezdne wózki AGV i AMR: sterowanie i nawigacja
Na pierwszy rzut oka zautomatyzowane wózki transportowe (AGV) i stanowiące ich rozwinięcie pojazdy autonomiczne (AMR) niczym się nie różnią. Takie same są również stawiane przed nimi zadania. Podstawowa różnica między tymi pojazdami dotyczy sposobu sterowania nimi i nawigowania. Większa elastyczność w tym zakresie pojazdów AMR sprawia, że to one będą stanowić przyszłość transportu w zakładach przemysłowych czy magazynach.
Systemy napędowe i mechatronika
Automatyzacja precyzyjnej analizy komórek w laboratoriach
Automatyczny system badawczy CYRIS FLOX znacząco ułatwia pracę w laboratorium. Dzięki pracy silników firmy FAULHABER kultury komórkowe są zaopatrywane w składniki odżywcze i leki przez czas trwania badania, a rozwój komórek podlega ścisłemu monitorowaniu bez ingerencji człowieka.
Systemy napędowe i mechatronika
Nowy napęd FAULHABER do zastosowań medycznych
FAULHABER opracowała nową sterylizowalną serię silników 2057…BA przeznaczonych do zastosowań medycznych. W wariancie pracującym bez czujników napędy mogą wytrzymywać ponad 1500 cykli autoklawu. Są zoptymalizowane dla dużych prędkości do 65 000 obr/min, które są wymagane na przykład w końcówkach przyrządów dentystycznych.
Systemy napędowe i mechatronika
Motoreduktory – rodzaje, zastosowania, zalety i wady
Rola motoreduktorów w aplikacjach przemysłowych jest niezwykle istotna, ponieważ muszą przetworzyć prędkość i moment obrotowy, by uzyskane na wyjściu wielkości tych parametrów były optymalne pod kątem danego zastosowania. A do tego, w porównaniu z klasycznymi układami napędowymi, w większości przypadków zajmują dużo mniej miejsca.
Systemy napędowe i mechatronika
Seria 40 wysokociśnieniowej osiowej pompy tłokowej A11VO
Maszyny leśne charakteryzują się bardzo wysokimi wymaganiami w zakresie dynamiki i stabilności hydrauliki narzędzi układu roboczego, która musi zapewniać maksymalną wydajność. Pierwsze zastosowania w sprzęcie ciężkim potwierdziły, że nowa osiowa pompa tłokowa o zmiennej wydajności A11VO serii 40 firmy Bosch Rexroth przyspiesza zachowanie układu sterowania o 10%, jednocześnie osiągając sprawność na poziomie do 93%.
Systemy napędowe i mechatronika
Układy napędowe Hägglunds – szereg korzyści
Bosch Rexroth jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Jego technologie znajdują zastosowanie w m.in.: mikserach, walcarkach, wytłaczarkach, kalandrach, maszynach do konfekcji opon czy prasach wulkanizacyjnych. Przedsiębiorstwo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, poleca chociażby układy napędowe Hägglunds.
Inne
Na Politechnice Rzeszowskiej powstał najmniejszy silnik turbinowy klasy mikro
Na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej powstał najmniejszy silnik turbinowy klasy mikro w Polsce. Silnik GT60A1 wraz z opracowanym i zbudowanym na jego potrzeby dedykowanym stanowiskiem pomyślnie przeszedł już wstępne próby, które potwierdziły jego przydatność.
Systemy napędowe i mechatronika
Napęd z wbudowanymi czujnikami
Faulhaber rozszerzył rodzinę produktów BP4 o bezszczotkowy serwosilnik D 2264…BP4. Miniaturowy napęd jest wyposażony w zintegrowane czujniki i zapewnia szeroki zakres prędkości obrotowych, a na dodatek cechuje go dobry stosunek generowanego momentu obrotowego do wielkości i wymiarów.
Systemy napędowe i mechatronika
Technologie napędowe w przemyśle – trendy i nowości
Napędy, podobnie jak i inne komponenty z obszaru automatyki przemysłowej, podlegają stałemu rozwojowi, którego motorem napędowym są rosnące wymagania finalnych odbiorców, wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0, Internetu Rzeczy oraz inteligentnych fabryk, a także zmieniające się wymogi formalno-prawne. I choć zmian jest sporo, na pierwszy plan wysuwają się kwestie związane z energooszczędnością oraz miniaturyzacją napędów.
- 1
- 2
- 3
- 4