Nowy moduł przenośnika zmniejsza ryzyko rozwoju drobnoustrojów w przetwórstwie mięsa drobiowego

Moduł zmniejszający ryzyko rozwoju drobnoustrojów Interroll

Nowy moduł UHT (Ultra Hygienic Transfer) firmy Interroll sprawia, że zautomatyzowane procesy przepływu materiałów w przetwórstwie mięsa drobiowego są jeszcze bardziej higieniczne. To przełomowe i innowacyjne rozwiązanie znacznie zmniejsza ilość cząstek mięsa w przepływie towarów i ogranicza ryzyko rozwoju drobnoustrojów, pozwalając na przedłużenie trwałości produktów drobiowych w handlu detalicznym.

Nowy system UHT (Ultra Hygienic Transfer) został opracowany po wielu międzynarodowych ankietach klientów i użytkowników z przemysłu spożywczego, zgodnie z zasadami higienicznej produkcji. Ten modułowy produkt charakteryzuje się trwałą i otwartą konstrukcją oraz możliwością bardzo łatwego czyszczenia. Może być łatwo zainstalowany, bez dodatkowych czujników, w postaci autonomicznego rozwiązania znajdującego się między urządzeniami do cięcia poprzedzającego i przenośnikami taśmowymi. Wymaga jedynie podłączenia zasilania do zintegrowanego elektrobębna. Skrzydełka lub piersi drobiowe są transportowane w koszach sitowych ze stali nierdzewnej, które zamiast zsuwni pobierają kawałki mięsa i odkładają je na przenośnik taśmowy.

Separacja transportowanych towarów ma zdecydowaną przewagę nad tradycyjnymi zsuwniami. Zamiast przekształcania piersi lub skrzydełek z towarów drobnicowych w towary masowe na tym etapie procesu, UHT zapewnia, że będą one możliwe do zidentyfikowania w całym łańcuchu – na przykład poprzez odpowiednią technologię czujników w połączeniu z systemami zarządzania towarami.

Pakowany produkt końcowy, na przykład pierś drobiowa, może być następnie przypisany do oryginalnego produktu przy użyciu odpowiednich rozwiązań naszych klientów. Jest to ważny warunek, umożliwiający kontrolę jakości w całym łańcuchu dostaw i przetwarzanie w środowisku higienicznym – powiedział dr. Stephan Kronholz, odpowiedzialny za nowe rozwiązania platform higienicznych w Interroll.

Testowe pomiary u klientów pokazują, że liczba cząstek mięsa, zwykle wytwarzanych w przepływie towarów, została zredukowana o 85-90%, a ilość drobnoustrojów zmniejszyła się nawet o 60% w porównaniu z metodami stosowanymi wcześniej.

Moduł przenośnika, dostępny już na rynku, został zaprojektowany przez inżynierów z Interroll Innovation GmbH. UHT jest produkowany w zakładzie Interroll w Hückelhoven-Baal w Niemczech.

Źródło: Interroll

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę