Platforma przenośnikowa do zautomatyzowanych środowisk produkcyjnych
Wprowadzając na rynek nową platformę przenośnikową LCP (Light Conveyor Platform), firma Interroll rozszerza ofertę o system przepływu materiałów pozwalający znacznie zwiększyć wydajność procesów produkcyjnych. Zaprojektowany jako system modułowy typu plug-and-play LCP umożliwia integratorom systemów bardzo łatwe implementowanie skalowalnych sekcji przenośnika taśmowego, pozwalając spełnić specyficzne wymogi klientów w zakresie automatyzacji przepływu materiałów.
Wydajne podawanie i odprowadzanie materiału odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu dużego potencjału produkcyjnego stanowisk montażowych i pakujących. Jednocześnie szybko zmieniające się środowiska procesowe w wielu branżach wymagają elastycznych przenośników, które można łatwo dostosować do nowych wymagań. To właśnie zapewnia integratorom systemów i inżynierom instalacji nowe rozwiązanie firmy Interroll z zakresu przepływu materiałów. Odpowiednie przenośniki taśmowe oparte na LCP można łatwo zbudować z fabrycznie zmontowanych i wstępnie zdefiniowanych modułów bez żadnego wysiłku inżynierskiego. Można je też szybko i bezpiecznie uruchomić za pomocą autonomicznego systemu sterowania maszyną, opcjonalnie bez dodatkowego sterownika PLC. W zależności od wymagań klienta i aplikacji, możliwa jest również współpraca z zewnętrznym sterownikiem PLC z programowaniem specyficznym dla użytkownika.
System LCP firmy Interroll jest przeznaczony do transportu mniejszych towarów, a także pudełek lub toreb foliowych o masie do 50 kg. Przenośniki, które mogą również obsługiwać wzniesienia lub spadki, są napędzane przez małogabarytowe i energooszczędne elektrobębny o sprawności przekraczającej 85%, dzięki czemu zużycie i koszty energii są bardzo małe. W pełni modułowy system można bardzo łatwo i wygodnie zaplanować na monitorze komputera przy użyciu popularnego narzędzia Layouter firmy Interroll, co znacznie skraca czas realizacji projektu i nakład pracy integratorów systemów. Ponadto, predefiniowane rozmiary modułów o różnych długościach i szerokościach stwarzają najlepsze warunki do szybkiej produkcji i zapewniają krótkie terminy dostaw.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Inne
Czy za 5 lat sztuczna inteligencja będzie zarządzać produkcją?
Zdaniem liderów sektora produkcyjnego przed końcem obecnej dekady dojdzie do sytuacji, w której fabryki będą mogły zarządzać swoją produkcją jedynie za pomocą sztucznej inteligencji – tak wynika z badania Siemens – Next-Gen Industrial AI, które zostało przeprowadzone w 2021 r. Co więcej, zdaniem menedżerów, do 2025 r. zaczną działać pierwsze, w pełni zautomatyzowane, inteligentne fabryki. To pokazuje, jak ważne jest, aby już teraz przygotować się na możliwości, które stwarza zastosowanie sztucznej inteligencji na produkcji.
Podczas opracowywania nowej platformy dużą uwagę zwrócono również na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i przyjemnego środowiska pracy. LCP został gruntownie przetestowany przed wprowadzeniem na rynek, poddany ekstremalnym testom wytrzymałościowym i obciążeniowym oraz opracowany zgodnie ze standardami DMFA (Design for Manufacture and Assembly). Umożliwia wyłączenie awaryjne za pomocą przycisku, zapewnia zgodność z odpowiednimi regulacjami z zakresu bezpieczeństwa i charakteryzuje się cichą pracą.
LCP jest produkowany w zakładach Interroll w Hvidovre w Danii. Jest już dostępny na terenie Europy, a wkrótce również ma się też pojawić na rynku azjatyckim i w obu Amerykach.
Źródło: Interroll