Od kilkunastu lat postęp technologiczny przebiega z niezwykłą wręcz dynamiką, zmieniając i unowocześniając zarówno proces produkcji silników, jak i sam produkt. Jednocześnie zwiększają się możliwości obecnie dostępnych silników, co w konsekwencji otwiera przed nimi nowe obszary zastosowań.
Zabezpieczenie silnika elektrycznego stanowi fundament niezawodności i bezpieczeństwa w nowoczesnych procesach przemysłowych. Wraz z rozwojem technologicznym, elektroniczne systemy zabezpieczeń stały się nieodzownym elementem chroniącym silniki przed potencjalnymi awariami i minimalizującym ryzyko kosztownych przestojów.
Środowisko, w którym żyjemy, ma znaczący wpływ na jakość życia, dlatego wielkie wysiłki człowieka skierowane są właśnie na zrównoważony rozwój i poprawę tego środowiska.
Dynamiczny rozwój elektromobilności, jakiego jesteśmy świadkami od kilku już lat, skutkuje znaczącym przyrostem liczby wyprodukowanych silników elektrycznych.
W 2023 r. polska branża elektrotechniczna zanotowała nieznaczny wzrost produkcji sprzedanej, jednak obecna sytuacja rynkowa w Polsce i Europie jest dość niepewna i najbliższa przyszłość niekoniecznie będzie upływać pod znakiem dalszych wzrostów.
Firma Schneider Electric zaprezentowała nowe rozwiązania dla e-mobilności, aby sprostać wyzwaniom związanym z szeroką adopcją pojazdów elektrycznych (EV). Innowacje poprawiają niezawodność, szybkość i wygodę ładowania pojazdów elektrycznych w domach, miejscach pracy i w podróży.
Od badań i rozwoju do premiery rynkowej: historia powstania hybrydowego silnika firmy WEG z technologią magnesów stałych i reluktancji synchronicznej
Farnell odpowiada na potrzebę dostarczania większej mocy w zastosowaniach związanych z e-mobilnością dzięki szerokiej gamie przetwornic DC/DC firmy Traco Power.
WEG rozbudowuje swoje możliwości w zakresie adaptacji produktów do potrzeb klientów w Polsce, aby umożliwić lokalnym firmom modyfikację silników elektrycznych do różnych zastosowań.
Trzy laboratoria w Kampusie Braci Gierymskich zostały wyposażone w nowe sprzęty i stanowiska dydaktyczne. Na studentów czekają tam m.in. hamownie jednostek napędowych z różnymi rodzajami silników, makieta samochodu elektrycznego i laboratorium ze stanowiskami do analizy mechaniki płynów.
Farnell wzbogacił ofertę szeroką gamą komponentów elektronicznych firmy TDK do rowerów elektrycznych oraz typu pedelec. TDK jest iderem w dziedzinie innowacji technologicznych odgrywającym kluczową rolę w rozwoju technologii e-bike.
Dawn Rogers, europejska dyrektor ds. produktów przemysłowych w firmie PEI-Genesis specjalizującej się w złączach elektrycznych, mówi o tym, jak poprawa możliwości ładowania EV może pomóc w obsłudze rosnącej liczby pojazdów elektrycznych na drogach.
Napędzanie innowacji: Ewolucja niskonapięciowych przetwornic częstotliwości w kierunku kompaktowych, wieloosiowych, zintegrowanych rozwiązań
Na wystawie, która odbędzie się w dniach 27–29 lutego 2024 r., WEG zaprezentuje różnorodną ofertę sprzętu dla tego sektora, w tym silniki oddymiające, linie silników W20 i W22, a także napędy i rozwiązania cyfrowe.
Najnowszy wyprodukowany w Dąbrowie Górniczej innowacyjny elektryczny silnik wysokosprawny z wirnikiem z magnesami trwałymi typu cSP1.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?