Solidne, elastyczne i wydajne przekładnie przemysłowe firmy Nord precyzyjnie spełniają wymagania branży.
Oczekuje się, że globalny rynek motoreduktorów i przekładni przemysłowych (produktów przekładniowych) wygeneruje 14,2 mld dolarów przychodów w 2023 r., co oznacza niewielki spadek o 0,7% w porównaniu z 2022 r.
Marek Łukaszczyk, kierownik ds. marketingu na Europę i Bliski Wschód WEG, producenta silników przekładniowych, wyjaśnia, jak dobrać odpowiednią przekładnię do danego zastosowania.
Zadania dźwigów wymagają specjalnych napędów: Ładunki muszą być bezpiecznie podnoszone, precyzyjnie ustawiane i delikatnie odstawiane, również przy równoczesnych ruchach dźwigów i wózków. Nord Drivesystems ma do tego odpowiednie rozwiązania napędowe.
Nord Drivesystems aprezentuje swoje rozwiązania dla przemysłu przetwórczego na wiodących na świecie targach ACHEMA w dniach 22–26 sierpnia we Frankfurcie nad Menem. Najważniejszym eksponatem na stoisku będzie adapter SAFOMI-IEC – wydajne i bezpieczne rozwiązanie do zastosowań w mieszalnikach i mieszadłach w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym lub spożywczym.
Firma Bosch Rexroth w ramach nowej, rozbudowanej platformy eLION do elektryfikacji maszyn mobilnych oferuje przekładnie zębate, które umożliwiają producentom pojazdów korzystanie z pełnych możliwości nowych silników elektrycznych. 1- i 2-biegowe przekładnie są montowane w centralnej sekcji pojazdu i umożliwiają napędzanie dwóch osi za pomocą tylko jednego silnika. Inteligentna integracja kluczowych elementów była możliwa dzięki wykorzystaniu bogatej wiedzy praktycznej w całym procesie projektowania.
Przekładnie przemysłowe pochodzące z serii Maxdrive firmy Nord zapewniają właściwy moment wyjściowy w zakresie od 15 do 240 kNm. Nord wypuścił obecnie nową serię przekładni przemysłowych MAXXDRIVE XT, która optymalizuje sprawdzony system modularny dla aplikacji wymagających wysokiego potencjału termicznego.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?