Komponenty dla przemysłu przetwórczego: Nord na targach ACHEMA

Komponenty dla przemysłu przetwórczego: Nord na targach Nord Drivesystems

Nord Drivesystems aprezentuje swoje rozwiązania dla przemysłu przetwórczego na wiodących na świecie targach ACHEMA w dniach 2226 sierpnia we Frankfurcie nad Menem. Najważniejszym eksponatem na stoisku będzie adapter SAFOMI-IEC – wydajne i bezpieczne rozwiązanie do zastosowań w mieszalnikach i mieszadłach w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym lub spożywczym.

Nord opracował adapter SAFOMI-IEC (SAFOMI = Sealless Adapter For Mixers) specjalnie dla mieszadeł. Ma kompaktową i prostą konstrukcję, a także zintegrowany zbiornik wyrównawczy oleju. Zewnętrzne zbiorniki oleju i węże, a także uszczelnienie promieniowe wału, które jest narażone na przecieki i zużycie między przekładnią a cylindrem IEC, nie są wymagane.

Adapter SAFOMI-IEC zastępuje standardowy adapter IEC na napędzie mieszadła, co skutkuje zwiększoną niezawodnością działania i zmniejszoną konserwacją. W porównaniu do standardowego zastosowania nie tylko wymagana jest mniejsza ilość oleju, ale także zmniejszona jest przestrzeń montażowa dzięki brakowi dołączonych komponentów.

Nord oferuje SAFOMI dla płaskich przekładni przemysłowych MaxDrive, w rozmiarach od 7 do 11, przy maksymalnych wyjściowych momentach obrotowych od 25 do 75 kNm. Kompaktowe połączenie adaptera SAFOMI-IEC, przekładni przemysłowej MaxDrive i silnika napędowego jest idealnym wyborem do zastosowań w mieszalnikach i mieszadłach i w dużej mierze eliminuje potrzebę stosowania podatnych na zużycie dołączanych komponentów.

Ogółem przekładnie przemysłowe MaxDrive są częścią asortymentu Nord od ponad 10 lat i od tego czasu sprawdzają się w niezliczonych zastosowaniach. Oferują wysokie wyjściowe momenty obrotowe od 15 do 250 kNm i zapewniają płynną pracę nawet w wymagających warunkach.

Nord zaprezentuje adapter SAFOMI-IEC i inne rozwiązania dla przemysłu przetwórczego na targach ACHEMA w dniach 2226 sierpnia. Firma będzie dostępna w hali 8.0 na stoisku D9.

Źródło: Nord Drivesystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę