Większa sprawność jednofazowych silników asynchronicznych

Większa sprawność jednofazowych silników asynchronicznych Nord Drivesystems

Specjalista w dziedzinie napędów, firma Nord Drivesystems, jest znana ze swoich silników IE4 i IE5, ale oferuje również niezawodne rozwiązania dla niższych zakresów wydajności. Nowy jednofazowy silnik asynchroniczny ma nie tylko ulepszoną konstrukcję, ale także wyższą sprawność o jedną klasę.

Dla dostawców dla branży budowlanej, spożywczej i rolniczej oraz operatorów parków rozrywki atrakcyjną ofertą jest nowy jednofazowy silnik asynchroniczny firmy Nord Drivesystems. Firma gruntownie zrewidowała swój dotychczasowy jednofazowy silnik asynchroniczny.

Odpowiada klasie efektywności IE2

Nowy jednofazowy silnik asynchroniczny może być używany w zakresie mocy od 0,12 do 1,5 kW, jak poprzednio, ale teraz odpowiada klasie sprawności IE2 zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ekoprojektu 2019/1781. Nowy przekaźnik elektroniczny zastępuje poprzedni mechaniczny. Odświeżony został również design oraz zamontowano kondensatory w skrzynce zaciskowej. W związku z tym silnik jest teraz zgodny z klasą ochrony IP66 i jest zabezpieczony przed wnikaniem pyłu i wody.

W przypadku prostych zastosowań, na przykład w mobilnych betonomieszarkach lub pompach, nasze zmodyfikowane jednofazowe silniki asynchroniczne są ekonomicznym i wydajnym rozwiązaniem napędowym – podkreśla Jörg Niermann, szef marketingu w firmie Nord.

Silnik jest również bardzo praktyczny - jest dopuszczony do użytku w wielu regionach świata dzięki certyfikacji zgodnie z europejskim znakiem CE, chińskim standardem CCC oraz znakiem UKCA dla Wielkiej Brytanii.

Źródło: Nord Drivesystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę