WEG rozwija serię silników W60

Nowa seria trójfazowych silników indukcyjnych W60 firmy WEG WEG

Trójfazowe silniki indukcyjne, charakteryzujące się dużą kompaktowością i modułowością, są teraz dostępne w obudowach o rozmiarach 335H/G i 400G/F. Nowe rozmiary dobrze nadają się do zastosowań w sprężarkach, pompach i wentylatorach, i zostały stworzone z przeznaczeniem na rynek regulowany przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną.

Nowe obudowy, dodane do dostępnej już linii silników W60, należą do niezwykle krótkich, a ich instalacja wymaga bardzo niewielkiej przestrzeni w porównaniu z podobnymi produktami. W60 to silnik montowany poziomo i opracowany specjalnie pod kątem optymalizacji procesu instalacji.

Seria silników W60 powstała z myślą o intensywnych zastosowaniach w sektorach: naftowo-gazowym, wydobywczym i wodnym. Silniki poszerzonej serii W60, które zostały zaprojektowane z użyciem najbardziej zaawansowanego oprogramowania, wyposażono w obudowę o wzmocnionej konstrukcji odpowiednią do pracy w najtrudniejszych środowiskach. Silniki te nadają się m.in. do wszystkich zastosowań wymagających wysokiej wytrzymałości i dużej prędkości. Wzmocniona obudowa, zrobiona z żeliwa, z osłonami końcowymi wyposażonymi w łożyska przeciwcierne, gwarantuje niski poziom drgań i hałasu, a nawet przy większych rozmiarach ten sam rezultat można uzyskać przez zastosowanie specjalnego korpusu stalowego i wybranych łożysk tulejowych.

Ponadto, podobnie jak wszystkie silniki z serii W60, nowo wprowadzone jednostki mogą być chłodzone w 3  różnych konfiguracjach – z wentylacją silnika w obiegu otwartym (IC01), wentylacją w obiegu zamkniętym powietrze-powietrze (IC611) oraz wentylacją w obiegu zamkniętym powietrze-woda (IC81W), a w zależności od zastosowanej metody chłodzenia silniki mają stopień ochrony od IP24 do IP55.

Źródło: WEG

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę