elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

WEG rozwija serię silników W60

WEG
Reklama
Reklama

Trójfazowe silniki indukcyjne, charakteryzujące się dużą kompaktowością i modułowością, są teraz dostępne w obudowach o rozmiarach 335H/G i 400G/F. Nowe rozmiary dobrze nadają się do zastosowań w sprężarkach, pompach i wentylatorach, i zostały stworzone z przeznaczeniem na rynek regulowany przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną.

Nowe obudowy, dodane do dostępnej już linii silników W60, należą do niezwykle krótkich, a ich instalacja wymaga bardzo niewielkiej przestrzeni w porównaniu z podobnymi produktami. W60 to silnik montowany poziomo i opracowany specjalnie pod kątem optymalizacji procesu instalacji.

Reklama

Seria silników W60 powstała z myślą o intensywnych zastosowaniach w sektorach: naftowo-gazowym, wydobywczym i wodnym. Silniki poszerzonej serii W60, które zostały zaprojektowane z użyciem najbardziej zaawansowanego oprogramowania, wyposażono w obudowę o wzmocnionej konstrukcji odpowiednią do pracy w najtrudniejszych środowiskach. Silniki te nadają się m.in. do wszystkich zastosowań wymagających wysokiej wytrzymałości i dużej prędkości. Wzmocniona obudowa, zrobiona z żeliwa, z osłonami końcowymi wyposażonymi w łożyska przeciwcierne, gwarantuje niski poziom drgań i hałasu, a nawet przy większych rozmiarach ten sam rezultat można uzyskać przez zastosowanie specjalnego korpusu stalowego i wybranych łożysk tulejowych.

Ponadto, podobnie jak wszystkie silniki z serii W60, nowo wprowadzone jednostki mogą być chłodzone w 3  różnych konfiguracjach – z wentylacją silnika w obiegu otwartym (IC01), wentylacją w obiegu zamkniętym powietrze-powietrze (IC611) oraz wentylacją w obiegu zamkniętym powietrze-woda (IC81W), a w zależności od zastosowanej metody chłodzenia silniki mają stopień ochrony od IP24 do IP55.

Reklama

Źródło: WEG

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama