Uniwersytet Keele stawia na systemy firmy Vertiv

Uniwersytet Keele stawia na systemy firmy Vertiv Canva

Firma Vertiv została wybrana przez Uniwersytet Keele w Staffordshire (Wielka Brytania) na dostawcę wysoko energooszczędnego systemu zasilania bezprzerwowego (UPS) i podtrzymania bateryjnego. Nowe rozwiązania zastąpią starzejące się urządzenia w centrach danych uniwersytetu, a Vertiv oczekuje, że odegrają one ważną rolę w przyjętej przez uczelnię strategii dekarbonizacji.

Keele University jest wieloletnim klientem Vertiv, a współpraca ta została doceniona przez branżowych ekspertów podczas konkursu DCS Awards 2022, w ramach którego partnerstwo otrzymało tytuł „Projekt roku w zakresie zrównoważonego rozwoju centrum danych”. Dzięki nowej umowie Vertiv zastąpi starzejące się UPS-y uniwersytetu nowym, skalowalnym, wydajnym i zapewniającym oszczędność miejsca rozwiązaniem. Vertiv dostarczy również modułowy system bateryjny, który pomoże utrzymać stabilne zasilanie podczas przerw w dostawie prądu lub w przypadku jego braku, co umożliwi efektywne zarządzanie energią odnawialną produkowaną przez uniwersytet.

W ciągu ostatnich 6 lat Uniwersytet Keele zainwestował ponad 1,2 mln funtów w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i zobowiązał się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 r. Oprócz przeprowadzenia pierwszej w Wielkiej Brytanii próby mieszania wodoru w sieci gazowej i testowania nowych inteligentnych technologii energetycznych, uniwersytet – dzięki farmom słonecznym i wiatrowym – produkuje obecnie własną energię odnawialną, która zasila kampusową minisieć. Z punktu widzenia dystrybucji energii kampus działa jak małe miasto. Uniwersytet Keele potrzebował zminimalizować straty występujące podczas przesyłania energii z sieci do UPS-ów, a następnie do zasilanych urządzeń IT, a także skorzystać z baterii nowej generacji.

W ramach planu modernizacji dwóch centrów danych uniwersytetu zespół w Keele wykorzysta zasilacz UPS Vertiv Liebert APM o mocy 400 kVA w konfiguracji N+1. Nowy UPS zapewnia niezawodne zasilanie w trybie podwójnej konwersji. Zastosowano w nim innowacyjną konstrukcję beztransformatorową, co skutkuje sprawnością energetyczną na poziomie 96%, którą można zwiększyć do 99% przy użyciu trybu ECO. Co ważne, nowy UPS zapewnia większą pojemność w mniejszej obudowie, a każde z nowych urządzeń bazuje na modułowej i skalowalnej konfiguracji z szafami pomocniczymi, zaprojektowanymi w celu zaoszczędzenia miejsca i kosztów, w porównaniu z poprzednimi konfiguracjami.

Vertiv wymieni również bank starzejących się akumulatorów kwasowo-ołowiowych na nowoczesne, stelażowe szafy akumulatorowe. Nowe moduły bateryjne można dodawać, gdy UPS korzysta z zasilania sieciowego lub wymieniać je bez konieczności wstrzymywania pracy i bez ryzyka dla podłączonego sprzętu. Każdy moduł bateryjny wyposażony jest w mechanizm monitorujący i zapewniający sterowanie, który umożliwia odizolowanie go w przypadku awarii akumulatora. Ciągi baterii są połączone równolegle, aby zapewnić dłuższy czas podtrzymania i/lub redundancję.

– Nasze partnerstwo z Vertiv ma kluczowe znaczenie dla misji uniwersytetu. Zrównoważony rozwój jest wpisany we wszystko, co robimy w Keele, a nowe zasilacze UPS i moduły baterii odegrają kluczową rolę w realizacji naszych ambicji dotyczących oszczędzania energii. Pomogą one również w zapewnieniu ciągłości działania w całej instytucji. Skalowalny charakter nowego UPS-a zapewnia nam wysoki stopień elastyczności. Jeśli w przyszłości zaistnieje potrzeba rozbudowy, możemy dodać moduły zasilające, aby zwiększyć moc systemu – stwierdził Alex Goffe, zastępca dyrektora ds. operacji i infrastruktury w Keele University.

– Wykorzystując nasze rozwiązania w zakresie infrastruktury cyfrowej, Keele University może nadal być liderem w kwestii efektywności energetycznej. Keele jest już cenionym klientem Vertiv i cieszymy się, że możemy pomóc tej instytucji w dalszej drodze do realizacji ambitnych planów dotyczących centrów danych i strategii dekarbonizacji całej instytucji – powiedział Alex Brew, country manager firmy Vertiv w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Źródło: Vertiv

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę