elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Szersza oferta napędów o zmiennej prędkości firmy WEG

WEG
Reklama
Reklama

Firma WEG poszerzyła swoją ofertę o dwie wersje napędów o zmiennej prędkości (VSD) z serii CFW500. Nowe modele dostępne są w szerszym zakresie rozmiarów obudowy i z wyższym stopniem ochrony (IP).

Przemienniki częstotliwości z serii CFW500 zostały wyprodukowane zgodnie z klasą sprawności energetycznej IE2. Model ten został opracowany pod kątem zgodności z rozporządzeniem dotyczącym ekoprojektu (UE) 1781/2019, które ma wejść w życie 1 lipca 2021 r. Modele z serii CFW500 działają w szerokim zakresie napięcia 200-240 V, 380-480 V lub 500-600 V. Urządzenia te można także wykorzystywać w temperaturach otoczenia od -10°C do +40°C. 

Reklama

Seria CFW500 została jednocześnie poszerzona o rozmiar obudowy F o zakresie mocy znamionowej do 55 kW. Napęd o rozmiarze obudowy F jest dostępny dla prądu wyjściowego 77 A, 88 A oraz 105 A i może być używany z napięciem w przedziale od 380 do 480 V. Poszerzony wybór rozmiarów obudowy umożliwia wykorzystywanie urządzenia w zakresie mocy 37 kW, 45 kW oraz 55 kW, dzięki czemu modele CFW500 są odpowiednie do stosowania w ogólnej budowie maszyn w przenośnikach, tokarkach, podnośnikach, pompach i wentylatorach. 

Nowy model CFW500 o klasie IP66 i z obudową o rozmiarach A i B obejmuje zakres mocy silnika od 250 W do 15 kW. Oba rozmiary obudowy dostępne są dla różnych poziomów napięcia sieciowego. 

Reklama

Źródło: WEG

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama