Pierwsze efekty platformy pracy Work4Wind

Pierwsze efekty platformy pracy Work4Wind Pixabay

Work4Wind to wsparcie zawodowe dla osób z Ukrainy szukających pracy z firmach branży energetycznej oraz dla firm szukającymi pracowników na terenie Polski. Platforma Work4Wind przynosi efekty – pierwsze osoby znalazły pracę, a firmy pracowników.

Polska stanęła obecnie przed olbrzymim wyzwaniem, jakim jest zapewnienie doraźnej opieki i pomocy oraz udzielenie wsparcia i umożliwienie długofalowej współegzystencji uchodźcom z Ukrainy. Olbrzymią rolę w tym procesie odegra polski biznes i firmy, które otworzą się na nowych pracowników. Sektor energetyki wiatrowej wyszedł z inicjatywą stworzenia dedykowanej platformy Work4Wind, która wspiera obywateli Ukrainy.

Dlatego Polskie i Ukraińskie Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej chcą wspólnie zaktywizować zawodowo obywateli Ukrainy w Polsce. W ramach wspólnie utworzonej platformy Work4Wind pracę może znaleźć wielu specjalistów, m.in. księgowi, inżynierowie, ekonomiści, prawnicy, ekolodzy, kierowcy, budowniczowie i instalatorzy, sekretarki oraz inni, niezbędni w sektorze energetyki wiatrowej na różnych płaszczyznach.

Jak poinformowało PSEW, energetyka wiatrowa pozostaje potężnym sektorem tworzenia miejsc pracy i będzie się nadal rozwijać pomimo trudnych czasów, jakie przeżywa Ukraina. Zaangażowanie w ten koncept to kontynuowanie wspólnej walki z uzależnieniem Ukrainy i Europy od importu rosyjskich zasobów energetycznych oraz wspieranie dalszego rozwoju czystych i przyjaznych środowisku odnawialnych źródeł energii, pomimo trwającej wojny. Dlatego tak ważne jest obecnie wsparcie walczącej Ukrainy oraz setek tysięcy uchodźców, którzy chcą i mogą podjąć pracę, a zostali zmuszeni do ucieczki ze swojego kraju.

Źródło: PSEW

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę