elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Nowoczesny ośrodek szkoleniowy dla energetyków

PGE
Reklama
Reklama

13 października br. został oddany do użytkowania przebudowany i zmodernizowany Poligon Szkoleniowy w Krasnobrodzie. Jest to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie możliwe jest prowadzenie szkoleń w technologiach prac pod napięciem w sieciach średniego i niskiego napięcia. Uroczystego otwarcia obiektu dokonali członkowie Zarządu PGE Dystrybucja, przedstawiciel PGE Polskiej Grupy Energetycznej oraz dyrekcja Zamojskiego Oddziału PGE Dystrybucja.

W 2021 r. operatorzy zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej opracowali instrukcje prac pod napięciem w sieciach SN z wykorzystaniem podnośnika izolowanego oraz za pomocą drążków z ziemi. Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom, niezbędna była gruntowna przebudowa i modernizacja poligonu w PGE Dystrybucja. Na nowoczesnym obiekcie elektromonterzy mają możliwość ćwiczenia prac eksploatacyjnych i modernizacyjnych w pełnym zakresie. Zastosowanie nowych technologii umożliwia prowadzenie prac serwisowych linii napowietrznych 15 kV bez przerw w dostarczaniu energii elektrycznej, co zwiększa niezawodność przesyłu i komfort odbiorców.

Ośrodek szkoleniowy

Reklama

Przebudowany i zmodernizowany poligon szkoleniowy w Krasnobrodzie jest jednym z nielicznych w kraju, na którym prowadzone są szkolenia obejmujące wszystkie technologie zawarte w najnowszych instrukcjach prac pod napięciem, opracowanych przez PTPiREE. Dzięki tej inwestycji dysponujemy najnowocześniejszą infrastrukturą szkoleniową oraz doskonale przeszkoloną kadrą techniczną – podkreślił Jarosław Kwasek, prezes Zarządu PGE Dystrybucja SA. Własny nowoczesny poligon, z tak wysokim standardem urządzeń, jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby spółki PGE Dystrybucja w zakresie planowych prac pod napięciem.

Ośrodek szkoleniowy

Spółka PGE Dystrybucja systematycznie zwiększa udział prac prowadzonych pod napięciem, tym samym skracając do minimum konieczne przerwy w dostawach energii do odbiorców. Zgodnie z Ustawą Prawo energetyczne operator realizuje dostawy energii elektrycznej przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych poprzez zapewnienie stałego utrzymywania zdolności sieci, instalacji i urządzeń do dystrybucji energii. Specjalistyczny ośrodek i systematyczne szkolenia są konieczne, by sprostać wyzwaniom stojącym przed operatorem systemu dystrybucyjnego.

Reklama

Źródło: PGE

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama