Nowa seria I/O od ABB pomoże sprostać wymaganiom pól naftowych i gazowych

Nowa seria I/O pomoże sprostać wymaganiom pól naftowych ABB

Kolejna ewolucja w inteligentnych zdalnych wejściach/wyjściach, seria ABB XIO to rozszerzona gama urządzeń typu "wszystko w jednym" do monitorowania, sterowania i zarządzania aplikacjami przepływu ropy i gazu. ABB XIO-08, ABB XIO-04 i ABB XIO-00 działają jako rozszerzenie rodziny zdalnych kontrolerów modułowych ABB (RMC), zapewniając zwiększoną pojemność we/wy i zwiększając ogólną wydajność operacyjną głowicy odwiertu. Seria oferuje do ośmiu kanałów, dzięki czemu klienci mogą wybrać XIO, który spełnia ich potrzeby.

  • ABB rozszerza serię zdalnych kontrolerów wejść/wyjść XIO, aby zapewnić większe możliwości sprostania wyzwaniom związanym z łącznością cyfrową w dzisiejszym przemyśle naftowym i gazowym
  • Rozszerzona seria XIO wykorzystuje nową aplikację przelotową Ethernet-to-Serial, aby zapewnić monitorowanie i kontrolę w czasie rzeczywistym, poprawić dostępność danych i zwiększyć ich integralność.
  • Nowa seria XIO rozszerza możliwości automatyzacji zakładu, pomagając zwiększyć wydajność operacji naftowych i gazowych.

ABB jest liderem w dziedzinie urządzeń sterujących do zdalnej produkcji i transferu ropy naftowej i gazu. Komputery przepływowe i RTU ABB są wykorzystywane do monitorowania, pomiaru i kontroli wielu zastosowań związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu, aby zapewnić bezpieczne i wydajne operacje. Rozwiązanie to umożliwia użytkownikom monitorowanie, pomiar i kontrolę przepływu z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

To rozszerzenie XIO oznacza, że wymagania konfiguracyjne mogą być spełnione niezależnie od wielkości pola naftowego lub gazowego. Potrzeba fizycznej obecności na miejscu jest zredukowana dzięki zdalnemu sterowaniu i monitorowaniu punktów I/O i urządzeń szeregowych, stawiając bezpieczeństwo na pierwszym miejscu i redukując koszty. Oprócz rozszerzenia możliwości RMC ABB, XIO jest kompatybilny z szeroką gamą kontrolerów na rynku, podkreślając zaangażowanie ABB w otwartą architekturę we wszystkich obszarach automatyki przemysłowej.

Nowa seria I/O od ABB pomoże sprostać wymaganiom pól naftowych i gazowych zdjęcie w treści artykułu

Sprzęt można dodawać bez znaczących modyfikacji infrastruktury, co pozwala na łatwą rozbudowę punktów I/O i podłączenie urządzeń szeregowych. Do 22 modułów wejść/wyjść można dodawać lub wymieniać bez przerwy w zasilaniu, minimalizując przestoje.

Seria XIO oferuje kilka opcji łączności, nowe funkcje sieciowe (obsługiwane są do czterech niezależnych sieci) oraz możliwość wykorzystania Wi-Fi XIO jako sieci lub mostu z jednym z portów Ethernet. Niezawodny i wydajny transfer danych jest łatwy dzięki podłączeniu XIO do RMC przez Ethernet. Cztery punkty Ethernet pozwalają na różne konfiguracje sieci. Posiada również aplikacje kontrolne i pomiarowe dla specyficznych potrzeb zdalnych lokalizacji.

Jako szczególna funkcja integracji, RMC ABB wykrywa urządzenie XIO w sieci, uczy się jego konfiguracji, stając się konsumentem danych aplikacji XIO bez konieczności utrzymywania listy podłączonych urządzeń.

Rosnąca cyfryzacja w przemyśle naftowym i gazowym oznacza, że niezawodna łączność jest wymagana do pomyślnego działania. Głowice odwiertów często muszą szybko uzyskać rozszerzoną łączność, aby sprostać możliwościom ekspansji. XIO firmy ABB zapewnia natychmiastową rozbudowę łączności, zwiększając produkcję i zmniejszając koszty związane z tradycyjnymi modernizacjami sprzętu. Integruje wyspy automatyzacji i umożliwia zdalne połączenie danych w celu analizy w czasie rzeczywistym w całym zakładzie i przedsiębiorstwie.

Źródło: ABB

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę