ABB i Red Hat podejmują globalną współpracę

ABB i Red Hat podejmują globalną współpracę Pixabay

ABB i Red Hat Inc. poinformowały o nawiązaniu globalnej współpracy, aby umożliwić branżom wykorzystującym automatykę procesów i oprogramowanie przemysłowe ABB szybkie i elastyczne skalowanie przy użyciu wiodących platform korporacyjnych i usług aplikacyjnych firmy Red Hat opartych na systemie Red Hat Enterprise Linux.

Gromadzenie i analiza danych z zakładów przemysłowych oraz zarządzanie nimi mają kluczowe znaczenie dla poprawy efektywności działania przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i wydajności. Jest to zgodne ze strategią ABB w zakresie ewolucji automatyzacji procesów. 

Współpraca umożliwia wirtualizację i konteneryzację oprogramowania do automatyzacji za pomocą platformy Red Hat OpenShift, co zapewnia wysoką elastyczność wdrażania sprzętu, zoptymalizowaną zgodnie z potrzebami aplikacji. Umożliwia również sprawną koordynację systemu oraz podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym w oparciu o dane na brzegu sieci i dalsze przetwarzanie w chmurze.

Red Hat OpenShift, czołowa w branży platforma Kubernetes dla przedsiębiorstw, której fundamentem jest system Red Hat Enterprise Linux, zapewnia ABB jedną spójną platformę aplikacyjną obejmującą zarówno małe systemy z jednym węzłem, jak i skalowalne klastry hiperkonwergentne w przemysłowych sieciach brzegowych. Upraszcza to tworzenie rozwiązań dla klientów ABB i zarządzanie nimi. 

Red Hat OpenShift zwiększa elastyczność wdrażania i skalowalność ABB Ability Edgenius, kompleksowej platformy brzegowej dla oprogramowania przemysłowego, wraz z ABB Ability Genix Industrial Analytics and AI Suite, pakietem platform i aplikacji klasy korporacyjnej, który wykorzystuje przemysłową sztuczną inteligencję do poprawy wyników biznesowych klientów dzięki rozwiązaniom Przemysłu 4.0. Rozwiązania Edgenius i Genix firmy ABB mogą być sprawnie i bezpiecznie skalowane w ramach wielu środowisk. Dzięki tej współpracy ABB uzyska dostęp do funkcji takich jak udostępnianie bezobsługowe (zdalna konfiguracja sieci), które ułatwią zarządzanie i zwiększą spójność w różnych środowiskach przemysłowych. 

– Red Hat niezmiernie cieszy się z nawiązania współpracy z ABB, która zbliży do siebie technologie operacyjne i informatyczne w celu stworzenia przemysłowej sieci brzegowej. Razem zamierzamy usprawnić przejście od operacji zautomatyzowanych do autonomicznych oraz zaspokoić obecne i przyszłe potrzeby produkcyjne z wykorzystaniem technologii open source. Dążymy do wyeliminowania barier pomiędzy środowiskiem informatycznym a zakładem przemysłowym. Chcemy wprowadzać przełomowe innowacje, które wyznaczą nowe standardy w technologii operacyjnej opartej na open source – powiedział Matt Hicks, wiceprezes ds. produktów i technologii, Red Hat.

– Współpraca z Red Hat pokazuje zaangażowanie ABB w zaspokajanie potrzeb klientów poprzez realizację wspólnych przedsięwzięć z innymi liderami tego innowacyjnego rynku. Partnerstwo z Red Hat umożliwi ABB dalsze pomaganie naszym klientom w usprawnianiu ich działalności w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Zapewni im również dostęp do narzędzi, których potrzebują, aby zintegrować technologie informatyczne i operacyjne w skali całego zakładu, jednocześnie zmniejszając ryzyko i optymalizując wydajność – stwierdził Bernhard Eschermann, dyrektor ds. technologii, ABB Process Automation.

Źródło: ABB / Red Hat 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę