Nord Drivesystems na targach LogiMAT – innowacyjne rozwiązania napędowe dla intralogistyki

Nord Drivesystems na targach LogiMAT Nord Drivesystems

Targi LogiMAT, które odbędą się w Stuttgarcie w dniach 25-27 kwietnia 2023 r., oferują kompleksowy przegląd rynku intralogistyki i zarządzania procesami. Będąc jednym z liderów rynku technologii napędowej, firma Nord Drivesystems zaprezentuje swoje rozwiązania dla przemysłu. Do najważniejszych elementów wystawy należą idealnie dopasowane układy napędowe LogiDrive, rewolucyjna i opatentowana koncepcja przekładni/silnika DuoDrive oraz inne rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną w zastosowaniach przemysłowych.

Dzięki rozwiązaniom LogiDrive firma Nord Drivesystems oferuje szeroką gamę doskonale dopasowanych systemów napędowych, które spełniają wiele różnych wymagań i celów — czy to w zakresie efektywności energetycznej, redukcji wariantów, opłacalności czy elastyczności.

LogiDrive to znormalizowany system modułowy. W zależności od zapotrzebowania różne produkty Nord są łączone w jedno rozwiązanie napędowe, które jest w 100% dostosowane do odpowiednich standardów branżowych i wymagań aplikacji. Rozszerzona przestrzeń rozwiązań LogiDrive jest przeznaczona do zastosowań związanych z przenośnikami w dziedzinie poczty i paczek, lotnisk czy magazynów i obejmuje zaawansowany wariant z technologią silników synchronicznych IE5+ oraz podstawowy wariant z silnikami asynchronicznymi IE3.

Przyjazna dla użytkownika technologia plug-and-play

Wszystkie systemy LogiDrive są niezwykle łatwe w utrzymaniu i instalacji dzięki technologii plug-and-play. Cały system ma konstrukcję modułową, dzięki czemu wszystkie komponenty techniki napędowej mogą być indywidualnie serwisowane. Minimalizuje to koszty konserwacji i napraw. Wszystkie połączenia są wykonywane za pomocą prostych połączeń wtykowych, a zintegrowane przełączniki serwisowe i ręczne przełączniki sterujące zapewniają wysoki poziom przyjazności dla użytkownika. Kompaktowa konstrukcja oszczędza miejsce i jest lekka dzięki aluminiowej obudowie. Ze względu na konstrukcję silnika i działanie przetwornicy częstotliwości ten sam wariant silnika może być powszechnie stosowany na całym świecie.

DuoDrive: Bezproblemowa integracja przekładni i silnika

Opatentowany DuoDrive firmy Nord Drivesystems to rewolucyjna koncepcja zintegrowanej przekładni/silnika, która obejmuje zakresy mocy do 3 kW. Łączy on w jednej obudowie wysokowydajny silnik IE5+ i jednostopniową przekładnię walcową.

Bezproblemowa integracja przekładni i silnika w jednym systemie napędowym to milowy krok i wyznacza nowe standardy w zakresie łatwości obsługi i wydajności.

Efektywność energetyczna - niewykorzystany potencjał

Nie tylko w dobie rosnących cen energii efektywność energetyczna jest jednym z najważniejszych celów przemysłu. Wysoce wydajne komponenty firmy Nord Drivesystems pomagają zmniejszyć zużycie energii przez układy napędowe. Ponadto specjalista ds. napędów oferuje swoim klientom porady związane z energią. Nord wyznacza nowe standardy dzięki silnikowi synchronicznemu IE5+, zintegrowanemu z systemem DuoDrive, który osiąga sprawność do 95% - jedną z najwyższych sprawności w tej klasie mocy na rynku.

Źródło: Nord Drivesystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę