Advantech z ofertą wytrzymałych i wydajnych termicznie dysków

Advantech oferuje wytrzymałe i wydajne termicznie dyski Canva

Internet rzeczy napędza wzrost zapotrzebowania na wysokiej wydajności rozwiązania do przechowywania danych. Dlatego rozwiązania Advantech SQF 930 i SQF ER-1 poprawiają możliwości przemysłowego rozpraszania ciepła, zapewniając stabilne działanie i niezawodność. Dzięki temu sprostają wyzwaniom stawianym przez przetwarzanie brzegowe. Rozwiązania te zostały opracowane z zamiarem maksymalizacji wydajności systemu w ekstremalnych warunkach i szerokim zakresie temperatur w zastosowaniach na zewnątrz/w przemyśle.

Badania przeprowadzone przez IDC wykazały, że podłączone urządzenia IoT wygenerują 73,1 ZB danych do 2025 r. Urządzenia Advantech z serii SQF 930 i ER-1 zostały zaprojektowane w oparciu na specyfikacji PCIe 4. generacji i zapewniają dwukrotnie większą wydajność strumieniowania danych w porównaniu z rozwiązaniami 3. generacji. Rozwiązania te są również dostępne w rozmiarach M.2 2280 i U.2 (SFF-8639), dzięki czemu spełnią najróżniejsze wymagania. Urządzenia SQFlash mogą być z powodzeniem stosowane w różnych zastosowaniach przemysłowych dzięki dostępności różnego rodzaju opcji do działania ogólnego, wysokiej prędkości odczytu oraz zastosowania mieszanego. W ten sposób brzegowe urządzenia pamięci masowej mogą być aktualne względem różnych źródeł strumieniowania danych w czasie rzeczywistym.

Ponadto urządzenia z serii SQF 930 i ER-1 obsługują 3 zapisy dysku dziennie (Drive Writes Per Day, DWPD) oraz 1 zapis dysku dziennie, aby sprostać różnym przemysłowym wymaganiom. Obsługują one również szeroki zakres temperatur roboczych (-40 ~ 85°C) w zastosowaniach krytycznych dla realizacji celu. Urządzenia firmy Advantech z serii ER-1 stosują dane uwierzytelniające o niskim zużyciu energii, które są zgodne z nowoczesnymi standardami ESG dotyczącymi wysokiej wydajności i niskiej emisji dwutlenku węgla. 

Grafika

Kapitalizacja globalnego rynku brzegowego sprzętu dla sztucznej inteligencji do 2029 r. osiągnie około 4 miliardy dolarów. W takim samym stopniu rozwój technologii sztucznej inteligencji spowoduje wzrost zużycia energii i emisji ciepła. Dlatego też w urządzeniach z serii SQF 930 i ER-1 stosowany jest klej termiczny, charakteryzujący się doskonałą elastycznością mechaniczną w celu minimalizacji ryzyka fizycznego uszkodzenia komponentów dysku SSD w przypadku nagłych skoków temperatury.

Połączenie mechanizmu, który zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniem wskutek przegrzania, oraz dostosowania wejścia/wyjścia w czasie rzeczywistym, umożliwia uzyskanie optymalnego stosunku wydajności do temperatury. Ponadto zastosowanie Internetu rzeczy wywołało zwiększone obawy w zakresie łączności i bezpieczeństwa. Dlatego urządzenia z serii SQF 930 i ER-1 odpowiadają na te potrzeby, zabezpieczając dane na dysku SSD SQFlash. Umożliwiają monitorowanie danych w czasie rzeczywistym i stosowanie kompletnego rozwiązania do zapewniania bezpieczeństwa na poziomie oprogramowania sprzętowego dysku SSD. 

SQF 930 – główne cechy charakterystyczne:

* dysk NVMe M.2 2280 (klucz M),
* zgodny z NVMe 1.4,
* obsługa AES-256 oraz zgodność z normami TC-OPAL,
* obsługa LDCP i RAID ECC,
* rozpraszanie ciepła z rozwiązaniem termicznym,
* obsługa oprogramowania DeviceOn/SQ Manager.

SQF ER-1 – główne cechy charakterystyczne:

* dysk NVMe M.2 2280 (klucz M) i U.2 (SFF-8639),
* zgodny z NVMe 1.4,
* obsługa AES-256 oraz zgodność z normami TC-OPAL,
* obsługa LDCP i RAID ECC,
* rozpraszanie ciepła z rozwiązaniem termicznym,
* obsługa oprogramowania DeviceOn/SQ Manager.

Rozwiązania firmy Advantech SQF 930/ER-1 PCIe 4. gen. będą dostępne w listopadzie. 

Źródło: Advantech

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę