Advantech modernizuje przemysłowe płyty główne i systemy IPC

Advantech modernizuje przemysłowe płyty główne i systemy IPC Advantech

Advantech, wiodący światowy dostawca inteligentnych systemów i przemysłowych komputerów brzegowych, ogłosił, że za pomocą procesorów Intel Core 12. generacji wprowadza szereg ulepszeń dla przemysłowych płyt głównych i systemów IPC.

Szeroka gama jej platform, w tym przemysłowe płyty główne ATX, przemysłowe płyty serwerowe ATX/MicroATX oraz PICMG 1.3 Pełnowymiarowe komputery jednopłytkowe (SBC) zostaną zaktualizowane do najnowszych specyfikacji procesorów i chipsetów. Systemy IPC, w tym serwery Modular IPC, Compact IPC i Edge Accelerator, zostaną również uaktualnione do procesorów Intel Core i9/i7/i5/i3 12. generacji z maksymalnie 16 rdzeniami i 24 wątkami, co znacznie zwiększy wydajność obliczeniową nawet o 89%, zgodnie z dobrze znanym benchmarkiem CPU. Systemy te są idealnymi ulepszeniami do inteligentnej automatyzacji fabryk i maszyn, wizji maszynowej, transportu i aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Największy skok w architekturze i wydajności procesora Intel Core 

Procesory Intel Core 12. generacji to pierwsze procesory Intel Core, które obsługują wydajną architekturę hybrydową, integrując do ośmiu rdzeni wydajności (P - Core), które zwiększają konsolidację obciążeń roboczych, oraz do ośmiu rdzeni Efficient (E - Core), które usprawniają zarządzanie zadaniami w tle i wielozadaniowość. Zwiększy to wydajność do 1,36 raza w przypadku pracy w jednym wątku i do 1,35 raza w przypadku pracy wielowątkowej w porównaniu z procesorami Intel Core 10. generacji. Co więcej, procesory Intel Core 12. generacji są również pierwszą serią procesorów Intel Core, która wprowadza obsługę modułów pamięci do DDR5-4800 (lub DDR4-3200), co prowadzi do zwiększenia przepustowości o 50%. Ponadto aktualizacja PCIe 5.0/4.0 i więcej linii zwiększa możliwości rozbudowy platformy i możliwość obsługi dużej liczby jednoczesnych aplikacji. 

AIMB-788/708 — zaufane płyty główne ATX klasy średniej

Ulepszone płyty główne ATX firmy Advantech z serii AIMB-788 i AIMB-708 z procesorami 12. generacji Intel Core/Pentium/Celeron LGA1700 są wyposażone w 7 gniazd rozszerzeń PCIe/PCI (w tym 1 x PCIe x16 Gen 4, oraz do 3 x PCIe x4 Gen 3), M.2 (NVMe) i pamięci DDR4-3200. Oferują wyższą wydajność obliczeniową, rozszerzalność i opłacalność, co spełnia wymagania szerokiej gamy zastosowań w automatyce przemysłowej i monitoringu wideo, które wymagają bezproblemowych aktualizacji, długoterminowego wsparcia, sprawdzonej niezawodności i ścisłej kontroli wersji. 

Wiele możliwości wyboru płyt głównych i SBC z procesorami Intel 12. generacji

Ta aktualizacja procesorów 10. do 12. generacji obejmuje również płyty serwerowe ASMB-588 i ASMB-788 MicroATX/ATX, a także pełnowymiarowe SBC PCE-5033 i PCE-5133, PICMG 1.3. ASMB-588/788 obsługuje pamięć DDR5 ECC/non-ECC i łączność PCIe 5.0, może łączyć się z kartami frame grabber, kartami sterowania ruchem i akceleratorami w celu uzyskania najwyższej przepustowości we/wy i ogromnej wydajności obliczeniowej. PCE-5033/5133 jest wyposażony w wiele płyt montażowych, różnorodne wejścia/wyjścia i różne gniazda rozszerzeń, które zapewniają niezrównaną elastyczność i wydajność. 

Więcej systemów zostanie również uaktualnionych do procesorów Intel 12. generacji

Ta poważna aktualizacja obejmie również MIC-770 V3, IPC-320 oraz PCE-2033/2133 i ASMB-610V3. MIC-770 V3 to wbudowany komputer IPC o wysokiej wydajności, modułowej i bezwentylatorowej konstrukcji, który doskonale nadaje się do wdrażania w ciężkich, niebezpiecznych środowiskach przemysłowych. IPC-320 będzie miał zupełnie nową premierę dla kompaktowych i wieżowych IPC z najnowszymi procesorami Intel Core I 12. generacji. Systemy te są przeznaczone do centralnych sterowni w podstacjach i automatyce przemysłowej wymagającej konstrukcji klasy przemysłowej, długiej żywotności, cichej pracy i niskiego poziomu hałasu (40dB). PCE-2033/2133 to sprzedawane pakiety płyt głównych z ultrakompaktowymi obudowami serii IPC-200 (IPC-220/240/242) przeznaczonymi do widzenia maszynowego i sterowania ruchem w produkcji sprzętu i przemyśle półprzewodnikowym. ASMB-610V3 to sprzedawany zastrzeżony pakiet płyt serwerowych z obudową serwerową HPC-6120 z akceleratorem krawędzi o małej głębokości, jego kompaktowa konstrukcja zapewnia 4 x możliwość rozszerzenia PCIe w obudowie 1U 18” o małej głębokości, odpowiedniej do automatyzacji maszyn, wizji maszynowej, automatyzacji fabryki , sztuczna inteligencja, inteligentne miasta, technologia medyczna i nie tylko.

Źródło: Advantech

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę