Prowadnik kablowy HELUCHAIN PLASTIC LINK 4-45 wyznacza nowe standardy w branży automatyki przemysłowej. Produkt charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością, łatwością montażu oraz wszechstronnością zastosowań.
Firma Farnell rozszerzyła swoją ofertę rozwiązań w zakresie automatyki przemysłowej o najnowsze produkty TE Connectivity (TE), światowego lidera w dziedzinie łączności i czujników. Inżynierowie mogą teraz uzyskać dostęp do szerokiej gamy najnowocześniejszych produktów zaprojektowanych w celu zwiększenia inteligencji, niezawodności i wydajności nowoczesnych systemów automatyki.
Firma HMS Networks informuje, że Red Lion i N-Tron zostały jej oficjalnymi markami produktowymi.
Amerykańska Agencja DARPA osiągnęła historyczny sukces w bezprzewodowym przesyle energii. Program POWER (Persistent Optical Wireless Energy Relay) ustanowił nowe rekordy światowe w transmisji mocy na duże odległości, otwierając rewolucyjne możliwości dla elektrotechniki i automatyki.
Nowy, specjalnie opracowany i ukierunkowany pakiet produktów w ramach DeltaV Automation Platform łączy kompleksowe procesy, od badań i rozwoju, po produkcję komercyjną, aby szybciej dostarczać pacjentom ratujące życie terapie.
Przetestowane i dostępne dla branży automatyki rozwiązania bezpieczeństwa odgrywają kluczową rolę we wszystkich aplikacjach wykorzystujących wodór.
Firma Phoenix Contact po raz pierwszy prezentuje serię przełączników niezarządzalnych REG przeznaczonych do automatyki budynkowej. Na Conrad Sourcing Platform dostępne są już dwie wersje.
Najnowsze badanie automatica Trend Index 2025 przynosi alarmujące wieści dla niemieckiego przemysłu. Po raz pierwszy w historii gęstość robotów w chińskich zakładach produkcyjnych przewyższyła wyniki Niemiec. Chiny w ciągu zaledwie czterech lat (2019-2023) podwoiły liczbę robotów przypadających na jednego pracownika fabryki, osiągając 470 jednostek na 10 000 zatrudnionych według Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR).
Automatyka przemysłowa przeżywa prawdziwy boom technologiczny. W tej dynamicznej rzeczywistości targi SPS – Smart Production Solutions stały się najważniejszym punktem spotkań specjalistów z branży automatyki i elektrotechniki.
Przyszłość elektromobilności właśnie staje się rzeczywistością. Koreański koncern motoryzacyjny wprowadza na Międzynarodowym Lotnisku Incheon w Seulu innowacyjne roboty.
Niemieccy naukowcy opracowali przełomową technologię fasad adaptacyjnych, która może znacząco wpłynąć na efektywność energetyczną budynków. System FlectoLine wykorzystuje mechanizmy zainspirowane naturą do automatycznej regulacji przepływu energii słonecznej przez okna budynków.
Universal Robots zaprezentował nowopowstałego cobota UR15 na targach Automate w Detroit. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży. Polska premiera tego modelu odbędzie się podczas wydarzenia Collaborate Poland 2025 w Tauron Arenie w Krakowie 28 maja 2025 roku.
Jak jednak najlepiej zdefiniować przebieg badań realizowanych na płaszczyźnie numerycznej oraz eksperymentalnej przy użyciu specjalistycznego oprogramowania, z zastosowaniem metody elementów skończonych? Tym m.in. zajmuje się nasz rozmówca, dzieląc się swoją pasją ze studentami i pokazując, że w dzisiejszym świecie automatyka idzie w parze z branżą IT.
Już po raz 4., w dniach 13-15.05, w centrum kongresowym Ptak Warsaw Expo odbędą się jedne z największych targów branży automatyki przemysłowej i robotyki w Europie.
W nowoczesnym przemyśle automatyzacja procesów montażowych staje się kluczowym elementem zwiększania wydajności produkcji. Szczególnie interesującym obszarem jest zastosowanie robotów współpracujących (cobotów) w procesach wkręcania śrub, co szczegółowo opisują Andreas Schunkert i Christoph Ryll w specjalistycznej książce "Kollaborative Roboterapplikationen" (tłum. „Aplikacje robotów współpracujących”). Technologia ta umożliwia odciążenie pracowników od monotonnych zadań przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej precyzji wykonania.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?