elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Zaawansowany magnetyczny chwytak MG10

OnRobot
Reklama
Reklama

Magnetyczny chwytak od OnRobot jest gotowy do użycia już po wyjęciu z pudełka. Ponadto ma programowalne funkcje siły i jest wyposażony we wbudowane czujniki chwytu i detekcji części.

OnRobot wprowadził na rynek MG10 będący wszechstronnym, wysokowydajnym, a przede wszystkim łatwym w użyciu chwytakiem magnetycznym służącym do przenoszenia materiałów czy montażu i obsługi maszyn w środowiskach produkcyjnych, motoryzacyjnych bądź lotniczych. Chwytak jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi głównymi markami robotów. Dzieje się tak za sprawą interfejsa One System SolutionOnRobot. MG10 oferuje także unikatowe regulowane funkcje wykrywania siły i chwytu, co przekłada się na znacznie lepszy poziom kontroli w rękach użytkowników.

Reklama

Co więcej, innowacyjny MG10 jest wyposażony we wbudowany uchwyt i czujniki do wykrywania części. Z kolei, jeśli robot straci moc lub musi wykonać zatrzymanie awaryjne podczas wykonywania zadania, odpowiednie funkcje eliminują ryzyko upuszczenia obsługiwanej części. Ponadto zapewnia również precyzyjną i trwałą obsługę przedmiotów o powierzchniach: ściernej, nierównej lub perforowanej, dzięki czemu doskonale nadaje się do szerokiej gamy zastosowań, chociażby w sektorach: produkcyjnym, motoryzacyjnym czy lotniczym. Na dodatek konfiguracja z wieloma magnesami MG10 zapewnia, że ten chwytak może obsługiwać szeroką gamę rozmiarów, ciężarów i części - nawet tych o nietypowych kształtach.

Źródło: OnRobot

Reklama

 

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama