Zaawansowany magnetyczny chwytak MG10

Zaawansowany magnetyczny chwytak MG10 OnRobot

Magnetyczny chwytak od OnRobot jest gotowy do użycia już po wyjęciu z pudełka. Ponadto ma programowalne funkcje siły i jest wyposażony we wbudowane czujniki chwytu i detekcji części.

OnRobot wprowadził na rynek MG10 będący wszechstronnym, wysokowydajnym, a przede wszystkim łatwym w użyciu chwytakiem magnetycznym służącym do przenoszenia materiałów czy montażu i obsługi maszyn w środowiskach produkcyjnych, motoryzacyjnych bądź lotniczych. Chwytak jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi głównymi markami robotów. Dzieje się tak za sprawą interfejsa One System SolutionOnRobot. MG10 oferuje także unikatowe regulowane funkcje wykrywania siły i chwytu, co przekłada się na znacznie lepszy poziom kontroli w rękach użytkowników.

Co więcej, innowacyjny MG10 jest wyposażony we wbudowany uchwyt i czujniki do wykrywania części. Z kolei, jeśli robot straci moc lub musi wykonać zatrzymanie awaryjne podczas wykonywania zadania, odpowiednie funkcje eliminują ryzyko upuszczenia obsługiwanej części. Ponadto zapewnia również precyzyjną i trwałą obsługę przedmiotów o powierzchniach: ściernej, nierównej lub perforowanej, dzięki czemu doskonale nadaje się do szerokiej gamy zastosowań, chociażby w sektorach: produkcyjnym, motoryzacyjnym czy lotniczym. Na dodatek konfiguracja z wieloma magnesami MG10 zapewnia, że ten chwytak może obsługiwać szeroką gamę rozmiarów, ciężarów i części - nawet tych o nietypowych kształtach.

Źródło: OnRobot

 

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę