Wydajne rozwiązanie obiektowej pamięci masowej

Wydajne rozwiązanie obiektowej pamięci masowej Pixabay

OVHcloud, największy europejski dostawca usług chmurowych, rozszerza portfolio rozwiązań do przechowywania danych, prezentując nową ofertę skierowaną do danych nieustrukturyzowanych. High Performance Object Storage łączy wysoką wydajność oraz skalowalność z przejrzystym i konkurencyjnym modelem cenowym. Spełnia wymagania zarówno aplikacji z obszaru big data i sztucznej inteligencji (AI), a także potrzeby platform e-commerce isłużących do streamingu.

Ilość tworzonych danych rośnie wykładniczo każdego roku. Do 2025 r. 80% danych na świecie będzie danymi nieustrukturyzowanymi. Proces przechodzenia organizacji na rozwiązania chmurowe w celu modernizacji systemów informatycznych oraz tworzenia nowych aplikacji sprawia, że stają one przed wieloma wyzwaniami. Zarządzanie złożonymi nieustrukturyzowanymi danymi, ich przechowywanie przy jednoczesnej kontroli kosztów i zapewnieniu wymaganej przez aplikacje wydajności,to tylko jedne z nich.

Wydajność spełniająca wymagania biznesowe

High Performance Object Storage oferuje organizacjom wydajną, skalowalną pamięć masową w konkurencyjnej cenie. Rozwiązanie zaprojektowano specjalnie z myślą o aplikacjach Big Data, sztucznej inteligencji (AI) i obliczeniach o wysokiej wydajności (HPC), wymagających dużej przepustowości orazniewielkich opóźnień, ponadto jest dobrze przystosowane do danych statycznych, takich jak dokumenty i treści multimedialne.

High Performance Object Storage może przechowywać ogromne ilości danych oraz szybko skalować się do jednego petabajta przy zachowaniu konkurencyjnego stosunku ceny do wydajności. Również model rozliczeniowy jest całkowicie przejrzysty: 25 €/TB/mies. (z wył. podatku) oraz 0,01 €/TB wychodzący (z wył. podatku), podczas gdy żądania API i prywatnedane wychodzące z sieci nie generują żadnych dodatkowych opłat. Usługa jest w pełni dostępna za pośrednictwem interfejsu API S3 i Panelu klienta OVHcloud.

Suwerenność i prywatność

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w oferowaniu usług infrastruktury OVHcloud zapewnia zarówno technologiczną, jak i operacyjną suwerenność klientów, wdrażając przy tym technologie przyjazne dla środowiska. Wszystkie rozwiązania OVHcloud są zaprojektowane i skonstruowane we własnych centrach danych, gwarantując całkowitą odwracalność danych i odporność względem praw eksterytorialnych. Infrastruktura obsługiwana przez OVHcloud spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych, zgodnie z certyfikatem ISO 27001 oraz zgodności z RODO.

High Performance Object Storagejest już dostępna w centrum danych w Strasburgu (Francja). Usługa zostanie wdrożona w Gravelines (Francja) do kwietnia 2022 r. Będzie dostępna na całym świecie w centrach danych w Kanadzie i OVHcloud w USA w maju bieżącego r.

Źródło: OVHcloud

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę