Wydajne rozwiązania napędowe dla centrów dystrybucji paczek

Wydajne rozwiązania napędowe dla centrów dystrybucji paczek Nord DriveSystems

Będąc popularnym i wieloletnim partnerem branży pocztowo-paczkowej, Nord DriveSystems dostarcza wydajne, niezawodne i łatwe w obsłudze rozwiązania napędowe dla centrów dystrybucji przesyłek. Napędy łączą dwa główne czynniki obniżające całkowity koszt posiadania – efektywność energetyczną i redukcję wersji – a tym samym zapewniają znacznie większą wydajność i niższe koszty.

Aby poradzić sobie z szybko rosnącą liczbą przesyłek w dynamicznie rozwijającym się handlu internetowym oraz rosnącą presją czasu i kosztów, centra dystrybucji przesyłek potrzebują wysoce wydajnej technologii napędowej, która zapewnia wysokie bezpieczeństwo operacyjne przy minimalnych przestojach, niskich całkowitych kosztach posiadania (TCO) i minimalnej konserwacji. Będąc ważnym partnerem branży pocztowo-paczkowej, Nord DriveSystems zna jej wymagania i dostarcza innowacyjne rozwiązania napędowe, które charakteryzują się wysoką wydajnością, niezawodnością i są przyjazne dla użytkownika. Dzięki kompleksowemu podejściu do całkowitego kosztu posiadania, wysokiemu poziomowi wiedzy na temat zastosowań i rozwoju, wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej gamie produktów modułowych, ten działający na całym świecie specjalista w zakresie napędów wdraża optymalne rozwiązanie dla każdego zastosowania.

Portfolio obejmuje między innymi opatentowany motoreduktor DuoDrive, energooszczędne silniki synchroniczne IE4 i IE5+, nowoczesną elektronikę napędową do zastosowań zdecentralizowanych, jak i montażu w szafach sterowniczych, a także wydajne przekładnie. Dzięki nowej generacji silników IE5+ – dostępnej w wersji wentylowanej lub z gładką powierzchnią – firmie Nord udało się znacznie zmniejszyć straty w porównaniu z serią IE4. Silnik synchroniczny z magnesami trwałymi osiąga wysoką sprawność, która czasami znacznie przekracza klasę sprawności IE5, w szerokim zakresie momentu obrotowego – i dlatego jest optymalnie przystosowany do ekonomicznej pracy w zakresie obciążenia częściowego. Opatentowany DuoDrive idzie o krok dalej. Kompaktowy motoreduktor integruje silnik synchroniczny IE5+ w jednostopniowej obudowie przekładni walcowej, wyznaczając w ten sposób nowe standardy w zakresie wydajności, przestrzeni montażowej i redukcji wersji.

Standaryzowane wersje motoreduktorów w systemie LogiDrive zapewniają przede wszystkim równowagę między energooszczędną pracą a minimalną liczbą wersji napędów. Rezultatem jest optymalny kompromis między kosztami inwestycji, eksploatacji i konserwacji. Zdecentralizowane jednostki napędowe są bardzo wydajne, a dzięki technologii Plug & Play są niezwykle łatwe w obsłudze i powodują znaczne zmniejszenie zapasów części zamiennych. Cały system ma budowę modułową, dzięki czemu wszystkie elementy techniki napędowej mogą być indywidualnie serwisowane. Minimalizuje to koszty konserwacji i napraw. Wszystkie połączenia są wykonane za pomocą prostych przyłączy wtykowych, a zintegrowane przełączniki serwisowe i ręczne przełączniki sterujące zapewniają bardzo łatwą obsługę. Nord dostarcza również kable. W ten sposób eliminuje się potencjalne źródła błędów, a rozruch jest ułatwiony.

Niezależnie od tego, czy jest to istniejący system, czy projekt typu greenfield: Nord wspiera swoich klientów w dziedzinie poczty i paczek kompleksową analizą i doradztwem oraz wykazuje potencjał oszczędności poprzez ukierunkowany projekt i rozważenie całego systemu. Klient otrzymuje system zoptymalizowany pod kątem TCO o najwyższej wydajności i niezawodności.

Źródło: Nord DriveSystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę