Silniki WEG na Warsaw HVAC Expo

Wystawa WEG na Warsaw HVAC Expo WEG

Na wystawie, która odbędzie się w dniach 27–29 lutego 2024 r., WEG zaprezentuje różnorodną ofertę sprzętu dla tego sektora, w tym silniki oddymiające, linie silników W20 i W22, a także napędy i rozwiązania cyfrowe. 

Seria trójfazowych silników indukcyjnych W22 została zaprojektowana z myślą o zmniejszeniu zużycia energii i zapewnieniu niższych kosztów eksploatacji. W zastosowaniach HVAC silniki te mogą również zapewniać zwiększony przepływ powietrza w celu ulepszenia niezawodności i mają konstrukcję ramy, która poprawia wymianę ciepła między silnikiem a otaczającym go środowiskiem. Taka konstrukcja minimalizuje punkty gorące na powierzchni ramy i wydłuża okresy pomiędzy smarowaniem łożysk.

Ponadto WEG zademonstruje linię trójfazowych silników elektrycznych WEG General Purpose (WGP). Linia WGP szczyci się klasyfikacją IP55, oznaczającą odporność zarówno na wnikanie wody jak i pyłów.  Zapobiega to uszkodzeniom, korozji i awariom elektrycznym oraz gwarantuje zgodność z normami i wymaganiami bezpieczeństwa stawianymi dla różnych środowisk wewnętrznych i zewnętrznych. Linia WGP jest dostępna w klasach sprawności do IE4 i od 0,12 kW do 355 kW.

Dla uczestników targów HVAC Expo interesująca będzie również linia silników oddymiających F400. Ta zaawansowana seria została opracowana w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza w środowiskach zamkniętych.  W sytuacjach awaryjnych silniki mogą pracować w temperaturach do 400°C nawet przez dwie godziny, zapewniając szybkie oddymianie i odprowadzenie ciepła.

Nasze silniki mogą znacznie ulepszyć sprzęt HVAC, zapewniając większą niezawodność i wydajność – mówi Kamil Rygiel kierownik operacyjny w WEG Polska.Warszawskie targi HVAC Expo dają możliwość nawiązania kontaktu zarówno z obecnymi, jak i potencjalnymi klientami. Naszym celem jest stała pomoc naszym klientom w ulepszaniu ich działalności, osiąganiu zrównoważonego rozwoju i wydajności w operacjach HVAC.

Na stoisku będzie również demonstrowane narzędzie WEG Motion Fleet Management (MFM) do monitorowania wydajności silników elektrycznych i innego sprzętu przemysłowego. System ten pobiera dane z silników, napędów, wentylatorów, pomp lub sprężarek i przesyła je do chmury. Dane można przekształcić w spostrzeżenia w czasie rzeczywistym, umożliwiające zdalny monitoring wydajności obiektów przemysłowych. 

Na koniec WEG zaprezentuje swoją obszerną serię silników z przetwornicą częstotliwości (VSD), w tym CFW500 i nowy model CFW900. VSD zmienia częstotliwość i napięcie zasilania silnika elektrycznego zgodnie z wymaganiami aplikacji, znacznie zmniejszając zużycie energii i kosztów w zastosowaniach HVAC.  

Zespół WEG będzie dostępny na stoisku F4.06 do konsultacji i udzielenia wskazówek dotyczących silników, napędów i rozwiązań cyfrowych dla sektora. 

Źródło: WEG

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę