Rozwiązania Anybus Diagnostics w ofercie HMS Networks

Rozwiązania Anybus Diagnostics w ofercie HMS Networks HMS Networks

HMS Networks rozszerza pole działania marki Anybus, wprowadzając nową linię biznesową Anybus Diagnostics koncentrującą się na wspieraniu firm przemysłowych w unikaniu nieplanowanych i kosztownych przestojów.

Rozwiązania automatyki stają się coraz ważniejsze w produkcji i innych sektorach przemysłu. Krytyczny czynnik zapewniający płynną pracę i wydajność systemów automatyki stanowi niezawodność sieci przemysłowych wykorzystywanych w tych instalacjach. Chcąc sprostać tym rosnącym potrzebom, HMS Networks rozszerza zakres i kierunek rozwoju marki Anybus poprzez wprowadzenie nowej linii biznesowej Anybus Diagnostics, która oferuje produkty i usługi zapewniające niezawodność oraz bezpieczeństwo sieci.

Zapobieganie nieplanowanym przestojom

Nieplanowane przestoje to niezwykle kosztowny problem dla producentów przemysłowych na całym świecie - spowodowane nimi wciąż rosnące straty szacuje się obecnie na 50 miliardów dolarów rocznie.

Podczas gdy firmy nieustannie podejmują działania mające na celu ograniczenie kosztów nieplanowanych przestojów to najskuteczniejszym rozwiązaniem jest przede wszystkim zapobieganie ich występowaniu. Anybus Diagnostics odpowiada na te kwestię, wdrażając proaktywne i efektywne kosztowo podejście do konserwacji sprzętu. Dzięki rozwiązaniom Anybus Diagnostics klienci zyskują możliwość ciągłego monitorowania sprzętu i komunikacji sieciowej, co pozwala im proaktywnie rozwiązywać potencjalne problemy, zanim doprowadzą one do kosztownych przestojów i napraw.

Stały monitoring

Jednym z głównych problemów sieci przemysłowych jest fakt, że firmy nie monitorują aktywnie ich wydajności i dlatego nie mogą usuwać usterek, zanim staną się one faktycznym problemem. Anybus Diagnostics oferuje rozwiązania do monitorowania sieci, które zapewniają stały nadzór w czasie rzeczywistym sieci PROFIBUS i przemysłowego Ethernetu, umożliwiając firmom identyfikację i rozwiązywanie problemów, zanim wpłyną one na wydajność.

Segmentacja sieci

Wiele firm chce nadal korzystać z istniejących magistral fieldbus i często decyduje się na rozbudowę swoich sieci poprzez dodanie nowych urządzeń w topologii łańcuchowej (daisy chain). Takie podejście wiąże się jednak ze sporym ryzykiem, ponieważ usterka jednego urządzenia może spowodować awarię całej sieci, powodując nieplanowane przestoje. Anybus Diagnostics odpowiada na tę kwestię, zapewniając produkty do segmentacji sieci, które dzielą sieć na poszczególne fragmenty, izolując wszelkie problemy i zapobiegając ich wpływowi na cały system. Wykorzystując wiele punktów dostępowych, segmentacja sieci nie tylko minimalizuje ryzyko przestojów, ale także upraszcza usuwanie usterek, umożliwiając inżynierom szybkie identyfikowanie i rozwiązywanie problemów bez zakłócania pozostałej części sieci.

Wgląd w działanie sieci

Rozwiązywanie problemów w sieciach przemysłowych może być trudne, ponieważ często wymaga dużego doświadczenia i znajomości różnych protokołów przemysłowych. W miarę jak sieci stają się coraz bardziej złożone, identyfikacja i rozwiązywanie problemów stają się jeszcze trudniejsze. Usługi Anybus Diagnostics odpowiadają na to wyzwanie, oferując oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, które może szybko i dokładnie analizować sieć w celu zidentyfikowania pierwotnej przyczyny wszelkich problemów. Ta zaawansowana technologia ogranicza konieczność posiadania przez inżynierów wieloletniego doświadczenia i szczegółowej wiedzy na temat danej sieci. Proces rozwiązywania problemów staje się bardzo sprawny i wydajny, co ostatecznie zapewnia firmom oszczędność czasu i pieniędzy.

Edukacja i szkolenie

Dobrze działająca, zdrowa sieć przemysłowa jest zbudowana nie tylko w oparciu o niezawodny sprzęt i oprogramowanie - firmy potrzebują również wykwalifikowanych specjalistów. Właśnie dlatego Anybus Diagnostics oferuje e-learning i certyfikowane programy szkoleniowe, które dostarczają inżynierom niezbędnych umiejętności i wiedzy, aby umożliwić im wydłużenie czasu sprawności instalacji w fabrykach. Programy szkoleniowe zapewniają praktyczne doświadczenie i umożliwiają inżynierom skuteczne projektowanie, instalowanie i konserwację sieci oraz rozwiązywanie problemów z nimi związanych. Korzystając z programów szkoleniowych Anybus Diagnostics, firmy są w stanie wypełnić wszelkie luki w wiedzy pracowników, co skutkuje lepszą wydajnością, dłuższym czasem pracy sieci przemysłowych, a także pewnością na co dzień.

Cieszymy się, że możemy dodać linię rozwiązań i usług Anybus Diagnostics do naszego już istniejącego portfolio produktów i usług Anybus. Linia Anybus Diagnostics to kompleksowa gama rozwiązań dla klientów, która pomaga im sprostać poważnemu wyzwaniu, jakim są nieplanowane przestoje mające istotny wpływ na produkcję. Wraz z wprowadzeniem oferty Diagnostics marka Anybus jest teraz w pełni gotowa, aby dostarczać kompleksowe rozwiązania w zakresie łączności przemysłowej, pomagając klientom w uzyskaniu i utrzymaniu niezawodnego połączenia – komentuje  Simon Mortazavi, Business Line Director for Anybus Diagnostics w firmie HMS Networks.

Źródło: HMS Networks

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę