Przetwornice DC/DC Traco Power w ofercie Farnell

Przetwornice DC/DC Traco Power w ofercie Farnell Farnell

Farnell odpowiada na potrzebę dostarczania większej mocy w zastosowaniach związanych z e-mobilnością dzięki szerokiej gamie przetwornic DC/DC firmy Traco Power.

Kompaktowe, niezawodne, a przede wszystkim wytrzymałe przetwornice DC/DC są niezbędne, aby sprostać stale rosnącym wymaganiom zastosowań związanych z e-mobilnością. Bardzo często takie przetwornice muszą przez wiele lat działać sprawnie w ekstremalnych i zmiennych temperaturach oraz w trudnych warunkach. To właśnie wytrzymałość i niezawodność wyróżnia przetwornice Traco Power – powiedział Steve Hallgate, Product Segment Leader dla Traco Power w firmie Farnell.

Produkty Traco Power mają decydującą przewagę nad konkurencją, ponieważ:

  1. działają wyjątkowo niezawodnie przez wiele lat, nawet w trudnych warunkach środowiskowych;
  2. mają zoptymalizowane odprowadzanie ciepła i działają bez dodatkowego wentylatora; 
  3. osiągają ponad 90% wydajności;
  4. działają niezawodnie w szerokim zakresie temperatur, od - 40°C do +85°C.

Przetwornice DC/DC Traco Power dostępne w ofercie Farnell obejmują:

  • Certyfikowane przez kolej przetwornice DC/DC z serii TEP 150UIR i TEP 200UIR, opracowane z myślą o wysokiej niezawodności w wymagających zastosowaniach. Ich ultra-szeroki zakres napięcia wejściowego 12:1 pozwala inżynierom aplikacyjnym na uzyskanie szerokiego wachlarza nominalnych napięć systemowych za pomocą jednego projektu.
  • Seria THN 30WIR, stworzona również z myślą o wyjątkowo wysokiej niezawodności w trudnych warunkach, zapewnia moc wyjściową 30 W w szerokim zakresie napięcia wejściowego zgodnym z certyfikatem kolejowym EN 50155. Model THN 30WIR posiada metalową obudowę ochronną ze wszystkich sześciu stron, co zapewnia najniższą podatność na zakłócenia elektromagnetyczne. Pełna hermetyzacja THN 30WIR gwarantuje odporność na nagłe zmiany temperatury oraz wstrząsy mechaniczne i drgania, a wszystko to w metalowej konstrukcji o wymiarach 1" x 1".
  • Seria TMR 12WI charakteryzuje się bardzo wysoką gęstością mocy wynoszącą 4,73 W/cm³ i mieści się w ultrakompaktowej metalowej obudowie SIP-8, zajmując zaledwie 2,0 cm² (0,3 cala kwadratowego) powierzchni płytki drukowanej. Jej wyjątkowa wydajność pozwala na rozszerzenie zakresu temperatur pracy od - 40°C do + 65°C bez obniżania wartości znamionowych w warunkach naturalnej konwekcji. Kompaktowe wymiary tych przetwornic sprawiają, że idealnie nadają się do zastosowań o ograniczonej przestrzeni.
  • Seria TRI 1 to regulowane przetwornice DC/DC o wysokim stopniu izolacji, dostępne w niewielkiej obudowie SIP-8. Jej podstawową cechą jest zaawansowany, wzmocniony system izolacji, który wytrzymuje wysokie napięcia testowe (8000 V DC przez 1 s i 3000 V AC przez 60 s) i napięcia robocze (480 V ACrms). Jego wydajność umożliwia bezpieczną pracę w temperaturach od -40°C do +85°C bez obniżania wartości znamionowych. Seria TRI 1 jest idealnym wyborem do wielu wymagających zastosowań o niskim poborze mocy w sektorach przemysłu, transportu i oprzyrządowania, ponieważ posiada najnowszą certyfikację bezpieczeństwa IT (IEC/EN/UL 62368-1).  

Te niewielkie przetwornice DC/DC firmy Traco są wytrzymałe, niezawodne i bardzo wydajne w praktycznie każdym środowisku pracy. Nie można wymagać większego zaufania od przetwornic dla rynku e-mobilności – podsumował Steve Hallgate.

Źródło: Farnell 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę