Avnet powołuje Rebecę Obregon na nową prezes Farnell

Avnet powołuje Rebecę Obregon na nową prezes Farnell Farnell

Avnet ogłosił, że Rebeca Obregon 1 lipca 2024 roku obejmie stanowisko prezeski Farnell, firmy należącej do Avnet. Farnell jest dystrybutorem komponentów elektronicznych świadczącym usługi na wysokim poziomie, oferującym wszechstronne portfolio produktów, wspieranym przez międzynarodowy łańcuch dostaw.

Od czasu dołączenia do zarządu Avnet w zeszłym roku Rebeca silnie zaangażowała się w pomoc w osiąganiu celów naszych dostawców, klientów, partnerów i pracowników – mówi Phil Gallagher, CEO firmy Avnet. – Farnell odgrywa kluczową rolę dla sukcesu i obietnicy wartości firmy Avnet, a ja jestem przekonany, że Rebeca jest właściwą liderką, która przeprowadzi organizację przez kolejny etap rozwoju.

Obregon zajmowała wcześniej stanowisko Senior Vice President of Strategic Business Engagements and Supplier Management, na którym kierowała jednostkami biznesowymi Avnet United, Velocity i Integrated, zajmowała się zarządzaniem dostawcami IP&E (złącza oraz komponenty pasywne i elektromechaniczne) oraz strategią, fuzjami i przejęciami. 

Farnell od lat znany jest jako wpływowy lider w sektorze dystrybucji komponentów – mówi Obregon. – Bardzo chcę pomagać naszym zespołom w Farnell, Avnet i nie tylko we wspieraniu klientów na wszystkich etapach cyklu życia produktu.

Obregon ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży półprzewodników, w której budowała i wspierała zespoły i firmy – od powstania po uzyskanie miana rentownych światowych liderów rynku. Przed dołączeniem do Avnet w 2023 roku była wiceprezesem korporacyjnym Amkor Technology. Uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii elektrycznej na uniwersytecie Arizona State University oraz tytuł magistra inżyniera elektryka na uniwersytecie National Technological University. 

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę