Farnell i Würth Elektronik łączą siły dla lepszej łączności IoT

Farnell i Würth Elektronik łączą siły dla lepszej łączności Würth Elektronik

Firma Farnell ogłosiła nawiązanie współpracy z Würth Elektronik (WE), aby podkreślić korzyści płynące z wysokiej jakości komponentów RF, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu niezawodnej komunikacji bezprzewodowej, zarówno dla zastosowań konsumenckich, jak i przemysłowych.

Kampania „WE connect dots!” powstała, aby zainspirować inżynierów projektowych do używania wysokiej jakości komponentów RF, ponieważ to właśnie one gwarantują niezawodne urządzenia o najwyższym poziomie wydajności. Warto jest zapoznać się z całą gamą wsparcia oferowanego przez Würth Elektronik, ponieważ wspiera ona w osiąganiu sukcesu – powiedział Josh Ahern, Farnell Product Segment Leader dla Würth Elektronik.

Oferta produktów Würth Elektronik obejmuje wszystkie niezbędne komponenty do urządzeń IoT (Internet rzeczy), takich jak cewki indukcyjne i kondensory RF, anteny chipowe i prętowe, filtry chipowe i symetryzatory oraz złącza koncentryczne i moduły radiowe wymagane do montażu wszelkiego rodzaju interfejsów bezprzewodowych.

Anteny scalone wyróżniają się bardzo dobrą wydajnością w niewielkich konstrukcjach, w których nie ma możliwości wprowadzania dużych modyfikacji. Anteny prętowe są wydajne w zastosowaniach, w których nie ma ograniczeń związanych z ilością dostępnej przestrzeni. Bardzo doświadczeni inżynierowie projektowi mogą również wybrać anteny PCB, które doskonale sprawdzają się w zastosowaniach wymagających dużej miniaturyzacji.

Klienci mogą również zamówić zestaw do dopasowywania anteny umożliwiający wybór anteny spełniającej wszystkie oczekiwania.

W przypadku filtrów i symetryzatorów firma Würth Elektronik oferuje wielowarstwowe dolno- i górnoprzepustowe filtry chipowe WE-LPF i WE-BPF wyróżniające się niską tłumiennością wtrąceniową oraz wysokim tłumieniem zaporowym z gwarantowaną charakterystyką użytkową. Wielowarstwowy symetryzator chipowy WE-BAL to 2 W symetryzator SMT o niskim tłumieniu i zbalansowanej impedancji od 50 do 200 Ω przystosowany do pracy w szerokim zakresie temperatur.

Kondensatory z gamy WE obejmują kondensatory MLCC wysokiej częstotliwości WCAP-CSRF o niskiej pojemności i wysokiej tolerancji; hermetycznie zamknięte kryształy WE-XTAL (zarówno modele SMT, jak i THT); oraz szeroką gamę konfigurowalnych złączy koncentrycznych.

Cewki indukcyjne RF obejmują kompaktowe lub niewielkie cewki indukcyjne RF, wielowarstwowe ceramiczne cewki indukcyjne WE-MK i cienkowarstwowe cewki indukcyjne WE-TCI, a także wysokowydajne cewki indukcyjne z rdzeniem powietrznym WE-CAIR i przystępne cenowo ceramiczne cewki indukcyjne WE-KI nawijane.

Sukces IoT zależy w głównej mierze od sprawnej i niezawodnej łączności RF, którą możemy z dumą udostępnić naszym klientom dzięki szerokiej wiedzy eksperckiej firmy Würth Elektronik – dodał Josh Ahern.

Źródło: Farnell Global

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę