elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Przemysł 4.0 łączy polskie przedsiębiorstwa

Elmodis
Reklama
Reklama

Bilfinger nawiązał współpracę z firmą Elmodis. Tym samym został oficjalnym partnerem oferującym rozwiązania pozwalające zwiększać efektywności i wydajność maszyn przemysłowych.

Według raportu “Predictive maintenance – from data collection to value creation”, przygotowywanego przez globalną firmą konsultingową Roland Berger, w latach 2016-2022 światowy rynek konserwacji predykcyjnej ma rosnąć od 20 do nawet 40% rocznie i tym samym w 2022 roku osiągnąć wartość 20 mld dolarów. Trend ten dostrzega polski oddział Bilfingera.

Reklama

- Nasza podstawowa działalności to obszar utrzymania ruchu w energetyce i zakładach przemysłowych. Jesteśmy świadomi zmian zachodzących w przemyśle oraz rosnącego znaczenia rozwiązań z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Elmodis. Oferowane przez naszego partnera rozwiązanie stanowi uzupełnienie naszej oferty z zakresu monitoringu i diagnostyki maszyn przemysłowych oraz rozwiązań Grupy kapitałowej Bilfinger – BCAP (Bilfinger Connected Asset Performance). Dla naszych klientów będzie to system, którego zastosowanie pozwoli docelowo na efektywniejsze zarządzanie kosztami, unikanie w maksymalnym stopniu nieplanowanych przerw w pracy i planowanie napraw czy przeglądów - wyjaśnia Leszek Jankowski, dyrektor generalny Bilfinger Industrial Services Polska.

- Współpraca z firmą Bilfinger to nie tylko możliwość obopólnego rozwoju naszych przedsiębiorstw, ale również szansa na merytoryczne wsparcie zespołu Elmodis przez ekspertów naszego partnera. Wierzę, że dzięki tej współpracy nasz produkt stanie się jeszcze bardziej przyjazny dla użytkowników i dotrzemy z nim do nowych rynków i przedsiębiorstw, reprezentujących m.in. przemysł ciężki czy energetyczny. Liczymy również na to, że zacieśnianie współpracy będzie skutkowało rozszerzeniem jej w przyszłości o rynki zagraniczne  - podkreśla Artur Hanc, prezes Elmodis.

Reklama

 

Źródło: Elmodis

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama