Przemiennik częstotliwości PowerFlex 755TS

Przemiennik częstotliwości PowerFlex 755TS Rockwell Automation

Rockwell Automation rozszerza gamę napędów AC z przetwornicą częstotliwości PowerFlex, aby umożliwić obsługę szerszego zakresu aplikacji sterowania silnika. Zapewni to klientom większą elastyczność, osiągi i możliwości analizy w ramach ich napędów dzięki technologii TotalFORCE.

Nowy przemiennik częstotliwości PowerFlex 755TS to pierwszy przemiennik sześcioimpulsowy, w którym zastosowano technologię TotalFORCE firmy Rockwell Automation. Rozwiązanie TotalFORCE, które wcześniej było dostępne tylko w przemiennikach częstotliwości PowerFlex 755T z technologią zasilania odzyskowego, można teraz wykorzystać w szerszym zakresie zastosowań. Należą do nich tradycyjne zastosowania w obszarze wentylatorów, pomp i przenośników taśmowych, a także bardziej zaawansowane procesy sterowania silnika wymagające bardzo wydajnych funkcji, dostępnych zwykle w specjalistycznych przemiennikach częstotliwości.

Znacznie więcej firm przemysłowych może cieszyć się korzyściami płynącymi z technologii TotalFORCE, ponieważ jest ona teraz dostępna w tradycyjnym sześcioimpulsowym przemienniku częstotliwości – powiedział Adam Davis, menedżer ds. produktu w Rockwell Automation. – Żaden inny przemiennik częstotliwości na rynku nie zapewnia połączenia osiągów i zdolności analizy, jakie oferuje urządzenie PowerFlex 755TS, które pomaga poprawić wydajność operacyjną i zmniejszyć obciążenie personelu.

To nowe rozwiązanie zapewnia uproszczoną obsługę i spójne doświadczenie użytkownika na trzy kluczowe sposoby. Są to:

* elastyczne, bardzo wydajne sterowanie: zakres mocy przemiennika częstotliwości, klasy napięciowe i możliwości eksploatacyjne spełniają wymagania szerokiego zakresu aplikacji sterowania silnika. Pozwala to użytkownikom na wykorzystanie jednego przemiennika częstotliwości do wielu zastosowań, co może uprościć obsługę i zmniejszyć obciążenie personelu.

* analiza operacyjna: wbudowane modele predykcyjne wykorzystują ciągłe monitorowanie pracy do obliczania oczekiwanego pozostałego okresu eksploatacji komponentów przemiennika częstotliwości. Informacje te pomagają użytkownikom ograniczyć nieplanowane przestoje i koszty konserwacji, umożliwiając wymianę komponentów w razie potrzeby zamiast zgodnie z ustalonym harmonogramem.

* łatwiejsze przekazanie do eksploatacji i optymalizacja: wykorzystując pakiet funkcji określanych jako sterowanie adaptacyjne, przemiennik częstotliwości monitoruje zmieniające się w czasie właściwości maszyny i automatycznie kompensuje zmiany. Pozwala to użytkownikom skrócić czas przekazania przemiennika częstotliwości do eksploatacji i umożliwia konserwację urządzenia przez cały okres użytkowania bez pomocy specjalisty od strojenia. Pomaga to również zmniejszyć zużycie mechaniczne przy jednoczesnym wydłużeniu czasu pracy.

Przemiennik częstotliwości PowerFlex 755TS jest dostępny z opcją udoskonalonej ochrony przed gazami korozyjnymi (XT), która pomaga wydłużyć czas pracy i okres eksploatacji przemiennika w warunkach występowania gazów korozyjnych. Przemiennik częstotliwości przetestowano i zweryfikowano zgodnie z jednym z najbardziej rygorystycznych protokołów testów w środowiskach korozyjnych. Testy te obejmują najlepsze w branży badanie polegające na 30-dniowym narażeniu w przepływie mieszanym gazów zgodnie z metodą K według normy ASTM B845 oraz dodatkowe firmowe testy, które wykraczają poza wszelkie znane dotychczas wymagania branżowe.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo systemów komputerowych w działalności przemysłowej, przemiennik częstotliwości 755TS obsługuje zabezpieczenia CIP Security. Wdrożenie zabezpieczeń CIP Security pozwala wzmocnić ochronę układu sterowania, zapewniając autentyczność, integralność i poufność danych. Jest to środek zabezpieczający przed ryzykiem nieautoryzowanego dostępu zdalnego do sieci i złośliwych ataków.

Przemiennik częstotliwości 755TS został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu migracji użytkownikom innych przemienników częstotliwości serii PowerFlex 750. Przemiennik częstotliwości 755TS jest też mechanicznym i elektrycznym zamiennikiem innych przemienników serii PowerFlex 755, a nawet ma takie same wymiary fizyczne, otwory montażowe i lokalizacje okablowania. Wykorzystuje również tę samą architekturę opartą na gniazdach, co umożliwia użytkownikom dalsze używanie kart we/wy i kart bezpieczeństwa pochodzących z istniejących przemienników serii 750. Wreszcie, wstępna integracja z platformą sterującą Logix ułatwia konfigurację i programowanie przemiennika.

Przemiennik częstotliwości PowerFlex 755TS będzie dostępny wiosną 2022 r. Przed premierą będzie można zobaczyć go na targach produktów i technologii Automation Fair w Houston

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę