Platforma Conrad Sourcing partnerem dla większej świadomości energetycznej w firmach

Conrad Sourcing zwiększa świadomość energetyczną w firmach Conrad Electronic

Rosnące ceny energii elektrycznej, zwiększone koszty ogrzewania i chęć ochrony środowiska -  te element sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorstw analizuje sposoby oszczędzania energii i wprowadza odpowiednie środki, aby to osiągnąć. Dlatego Conrad Sourcing Platform dostarcza informacje i rozwiązania, które pomogą firmom zmniejszyć zużycie energii i zaoszczędzić pieniądze w zrównoważony sposób.

Zakaz używania świetlówek

Przejście na inteligentną technologię LED oznacza wykorzystanie ogromnego potencjału oszczędności energii. Dlatego wiele przedsiębiorstw już teraz wymieniło konwencjonalne oświetlenie na oprawy LED. Co więcej, od lutego 2023 r. w UE nie można sprzedawać świetlówek kompaktowych (CFL) i lamp pierścieniowych, a od sierpnia 2023 r. zakazane będą również lampy fluorescencyjne. Już teraz przedsiębiorstwa muszą się odpowiednio przygotować i zmodernizować, aby nie napotkać trudności w zaopatrzeniu. Ważne jest również to, że tradycyjne lampy i ich odpowiedniki LED nie mają takich samych wskaźników skuteczności świetlnej, ponieważ te dwa typy produktów emitują światło pod różnymi kątami.
 
Dlatego zespół Conrada zaleca projekt oświetlenia dostosowany do danego zastosowania, aby po wymianie lamp mieć taki sam poziom oświetlenia. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na rozwiązania firmy Ledvance, wiodącego dostawcy żarówek LED i technologii inteligentnego zarządzania światłem. W ofercie marki można znaleźć alternatywne rozwiązania oświetleniowe przeznaczone dla przemysłu, handlu, dużych biur na otwartej przestrzeni, parkingów, sal lekcyjnych i obiektów szkoleniowych.

Pomiar energii stał się prosty 

W dzisiejszych czasach coraz większą rolę w optymalizacji zużycia energii i wydajności odgrywa efektywność. Wiele firm decyduje się na modernizację zakładów produkcyjnych lub zmianę sposobu wytwarzania swoich produktów. Jednocześnie muszą mieć pewność, że maszyny i urządzenia są utrzymywane w dobrym stanie technicznym. Optymalizacja zużycia energii wymaga zarówno dokładnego pomiaru energii elektrycznej, jak i właściwej analizy zebranych danych. Chauvin Arnoux pomaga przedsiębiorstwom w tym zakresie, oferując szkolenia w formie warsztatów. Ponadto Chauvin Arnoux jest powszechnie znany z rejestratorów energii i testerów wydajności serii PEL, które są przystępne cenowo, łatwe w obsłudze i zgodne z normą ISO 50001. Produkty te są dostępne do nabycia na Conrad Sourcing Platform.
 
Firma Voltcraft zaprojektowała dwa liczniki energii elektrycznej, dzięki którym rejestrowanie energii jest szybkie i proste. Wystarczy podłączyć urządzenia, a następnie wykonać i przeanalizować odczyty wszystkich istotnych parametrów, w tym mocy rzeczywistej, biernej i pozornej, a także przesunięcia fazowego prądu przemiennego. Ponieważ Voltcraft SEM5000 nie musi mieć dostępu do sieci IT obsługiwanych przez firmę, pomiar zużycia energii i emisji CO2 oraz wykorzystanie danych do prognozowania kosztów energii jest zarówno łatwe, jak i bezpieczne.

Ponadto produkt wyposażony jest w gniazdo kart SD, które umożliwia ręczne przeniesienie odczytanych danych, zapisanych w urządzeniu do komputera lub urządzenia mobilnego, również bez konieczności korzystania z firmowej sieci LAN. Ponadto, taryfy energii elektrycznej mogą być ustawione dla dwóch okresów rozliczeniowych. Z kolei SEM6000 posiada interfejs Bluetooth: może być wygodnie sterowany za pomocą aplikacji IOS lub Andoid i umożliwia precyzyjny pomiar oraz wyświetlanie zużycia energii, współczynnika mocy z dokładnością do trzech miejsc po przecinku. Szczególnie przydatne jest to, że oba produkty Voltcraft posiadają pierścień LED, który zmienia kolor światła w zależności od aktualnego odczytu mocy.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę