Nowoczesna instalacja elektryczna z Conrad

Nowoczesna instalacja elektryczna z Conrad Conrad Electronic

Conrad w ramach kampanii Technologia Budynkowa koncentruje się na rozwiązaniach dla kompaktowych i bezpiecznych instalacji elektrycznych. Nowoczesna technologia spełnia rosnące wymagania w zakresie zapobiegania zagrożeniom elektrycznym. 

  • Większa przejrzystość w dystrybucji energii elektrycznej
  • Oszczędzające miejsce wyłączniki do szafy sterowniczej
  • Najnowsza technologia dla inteligentnych budynków

Projektowanie nowoczesnych instalacji elektrycznych tak, aby były bezawaryjne i bezpieczne, staje się coraz bardziej wymagające. Z jednej strony przepisy są coraz bardziej restrykcyjne, a z drugiej wzrasta obciążenie, więc instalacja musi wytrzymać większe prądy. Dzięki wysokiej jakości komponentom i innowacyjnym produktom z zakresu techniki budynkowej Conrad Sourcing Platform, umożliwia wdrożenie profesjonalnych rozwiązań spełniających rosnące wymagania w zakresie instalacji elektrycznych i zapobiegających zagrożeniom. Oferujemy rozwiązania czołowych producentów, takich jak Siemens, Kopp, Tru Components, Brennenstuhl, TP Link, Fritz, Digitus czy Renkforce. Przenośne materiały elektryczne muszą również spełniać najwyższe standardy dla handlowców, konserwatorów i zarządców obiektów. "Aby zapewnić profesjonalistom z tych dziedzin możliwość bezproblemowej pracy w zmieniających się lokalizacjach, mamy w naszym asortymencie wysokiej jakości rozdzielacze prądu, kable, wtyczki i adaptery", wyjaśnia Helmut Müller, starszy dyrektor ds. techniki budynkowej i asortymentu specjalnego w Conrad Electronic.

Rozdzielnice ochronne Sentron firmy Siemens: większa przejrzystość w dystrybucji energii elektrycznej

Więcej konsumentów, bardziej złożone systemy: cyfrowe zbieranie i analiza danych są niezbędne w nowoczesnych instalacjach elektrycznych w celu zminimalizowania kosztów operacyjnych i osiągnięcia jak najlepszej efektywności energetycznej. Ponadto większa przejrzystość w dystrybucji energii elektrycznej zapewnia większą ochronę pracowników, ogranicza awarie systemu i umożliwia planowe utrzymanie komponentów. Aby sprostać tym wymaganiom, Siemens opracował wyłączniki różnicowoprądowe Sentron z funkcjami pomiarowymi i komunikacyjnymi. W tym segmencie klienci Conrad Sourcing Platform mogą wybierać spośród miniaturowych wyłączników, przełączników sygnałów pomocniczych oraz specjalnych modułów aktywizacji danych do zbierania i przekazywania wartości pomiarowych do systemów oceny wyższego poziomu.

Wyłączniki FI/LS firmy Siemens: zajmują o połowę mniej miejsca, pełna zgodność z normami

Pełna funkcjonalność elektromechaniczna w jednej, zamiast dwóch jednostek podziału (HP). W porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami ochronnymi, wyłączniki FI/LS 5SV1 firmy Siemens wymagają o połowę mniej miejsca, ale nadal gwarantują, wymaganą przez normy europejskie, ochronę przed prądem szczątkowym i przeciążeniem dla prądów do 16 A. Kompaktowa konstrukcja produktu pozwala na zastosowanie wielu wyłączników w jednej rozdzielnicy, dodając dodatkowe warstwy bezpieczeństwa poprzez proste doposażenie w urządzenia oszczędzające miejsce. Dostępny w kilku wersjach wyłącznik FI/LS 5SV1 może być również połączony urządzeniem do wykrywania zwarć łukowych Siemens 5SM6, które chroni przed pożarami elektrycznymi, a tym samym stanowi prewencyjne zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Najnowsza technologia dla automatyki domowej firmy Kopp

Zarządzanie energią, bezpieczeństwo budynku i komfort: rozwiązania IoT ułatwiają życie. Systemy Smart Home firmy Kopp nadają się w równym stopniu do modernizacji, jak i do nowego budownictwa, a do transmisji danych wykorzystują uznany na całym świecie standard Bluetooth Bluecontrol. Funkcje czasowe, takie jak światło, klimat w pomieszczeniu czy żaluzje, można wygodnie kontrolować za pomocą aplikacji i mieć na uwadze całe zarządzanie energią w budynku. Wszystkie produkty Blue-control i Smart-control firmy Kopp są ze sobą kompatybilne i dlatego mogą być stosowane razem jako rozwiązanie systemowe.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę