Energooszczędne zarządzanie budynkiem dzięki Conrad

Energooszczędne zarządzanie budynkiem dzięki Conrad evening_tao – adobe stock

Zużycie energii, obniżenie kosztów i uzyskanie autonomii w zakresie zasilania to istotne tematy, o których rozmawiają obecnie inżynierowie zajmujący się infrastrukturą budynków. Z tego powodu Conrad Electronic koncentruje się dziś na produktach związanych z wykorzystaniem energii i technologią zasilania nieruchomości. 

Jako niezawodny partner dla firm kupujących materiały techniczne, Conrad Sourcing Platform posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów dla branży MRO, handlu, serwisu i inżynierii zakładowej, instalacji elektrycznych i oświetleniowych oraz zarządzania obiektami. W ramach działu tematycznego "Energia i technika budynkowa" prezentowane są również innowacje, trendy i przykłady zastosowań.     

Innowacje, porady i trendy w świecie

Inteligentne gniazdka zasilające, oprawy oświetleniowe LED, liczniki energii, rozwiązania dotyczące energii odnawialnej, przenośne magazyny energii, e-mobilność oraz szeroki wachlarz akcesoriów. Conrad Sourcing Platform dostarcza szeroką gamę produktów związanych z technologią dotyczącą energii i serwisem budynków. Nowości obejmują rozdzielcze energii firmy Siemens, innowacyjne żarówki Ledvance, analizatory sieci i jakości zasilania firmy Chauvin Anoux oraz inteligentne liczniki energii dostarczane przez Voltcraft. 

Energooszczędne zarządzanie budynkiem dzięki Conrad zdjęcie w treści artykułu

Postrzegamy siebie jako dostawcę pomysłów i rozwiązań, pomagającego klientom zidentyfikować zarówno obszary, w których mogą oszczędzać energię, jak i produkt, który im to umożliwi – wyjaśnia Christian Fleischmann, który opiekuje się kategorią "Dom" w Conrad Electronic. – Dlatego też wykorzystujemy naszą nową kampanię, aby zapewnić przedsiębiorstwom, instytucjom publicznym i edukacyjnym praktyczne wskazówki i możliwe do zastosowania porady, dotyczące wdrażania efektywnego zarządzania energią.   

Przykłady praktycznych zastosowań w budynkach

Jeśli chodzi o oszczędzanie i monitorowanie energii, nawet niewielkie zabiegi pozwalają na uzyskanie dużego efektu ekonomicznego. Korzystanie z inteligentnej technologii LED, czujników ruchu w rzadko używanych przestrzeniach, timery lub czujniki światła dziennego ze ściemniaczami natychmiast zwiększą efektywność energetyczną. Conrad Electronic skupia się także na dystrybucji i wykorzystaniu energii, ponieważ wymagania dotyczące dystrybucji energii w budynkach bardzo się zmieniły w ostatnich latach. Innym ważnym tematem poruszanym w obecnej kampanii jest generowanie i magazynowanie energii. Przedstawione zostaną mobilne rozwiązania zasilające, które oferują najlepsze możliwe bezpieczeństwo dostaw nawet w miejscach pozbawionych energii elektrycznej lub w przypadku tymczasowych przerw w dostawie prądu. Zaprezentowane zostaną mobilne i stacjonarne rozwiązania "gotowe do użycia", które umożliwiają opłacalne wejście w wykorzystanie energii odnawialnych.
 
Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę