Parker Hannifin przyłącza się do Rady ds. Wodoru

Parker Hannifin przyłącza się do Rady ds. Wodoru Pixabay

Firma Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii ruchu i sterowania, przyłączyła się do Rady ds. Wodoru, czyli globalnej inicjatywy, która pod przywództwem dyrektorów generalnych czołowych firm scala wizje i długoterminowe ambicje wspierania przejścia na czystą energię z wykorzystaniem wodoru i tworzenia lepszej, stabilniejszej przyszłości.

Rada, założona w 2017 r. i obejmująca 13 organizacji założycielskich, szybko stała się globalną koalicją liczącą ponad 100 członków, w tym czołowe firmy z branży energetycznej, transportowej, przemysłowej i inwestycyjnej. Firma Parker jako członek wspierający będzie współpracować z innymi firmami partnerskimi w celu realizacji misji Rady ds. Wodoru, czyli przyspieszenia inwestycji w rozwój i komercjalizację sektorów wodoru i ogniw paliwowych. Docelowo firmy te będą współpracować, aby zachęcić interesariuszy do uznania i wspierania wodoru jako kluczowego elementu przyszłego koszyka czystej energii.

Ponieważ znaczenie szybkiego zwiększania dostępu do czystych i odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej oczywiste, wodór będzie odgrywał kluczową rolę w krajobrazie energetycznym – powiedział Tom Williams, prezes i dyrektor generalny firmy Parker. – Dołączenie do Rady ds. Wodoru stanowi szansę na przyspieszenie globalnej transformacji energetycznej i jest zgodne z naszym celem, jakim jest umożliwienie przełomowych odkryć inżynierii, które prowadzą do lepszego jutra.

Odzwierciedlając swoje zobowiązanie do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości, firma Parker nadal strategicznie inwestuje w technologie mające wpływ na środowisko, takie jak elektryfikacja, a także w rozwój nowych produktów i systemów, które umożliwiają wytwarzanie, magazynowanie i wykorzystywanie energii ze źródeł odnawialnych, w tym wodoru. W wielu zastosowaniach przemysłowych i mobilnych oraz w lotnictwie i astronautyce portfolio technologii firmy Parker obejmuje również szeroką gamę wysoce wydajnych produktów i systemów zaprojektowanych tak, aby pomóc klientom w zmniejszeniu zużycia zasobów i emisji gazów cieplarnianych.

Źródło: Parker Hannifin

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę