elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Parker Hannifin zobowiązuje się osiągnąć neutralność węglową

Pixabay
Reklama
Reklama

Parker Hannifin Corporation (NYSE:PH), działający w dziedzinie technologii napędów i sterowania, opublikował „Raport o zrównoważonym rozwoju 2020” i ogłosił swoje nowe zobowiązanie do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 r. Firma ustanowiła również kolejne cele w zakresie emisji, aby zapewnić rozwój stały i zrównoważony.

– Parker poczynił ogromne postępy na drodze do zrównoważonego rozwoju, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy zrobić jeszcze więcej – powiedział Tom Williams, chairman i chief executive officer w firmie Parker. – Nasze technologie pozwalają klientom na całym świecie prowadzić działalność w czystszy i wydajniejszy sposób, a nasze zobowiązanie do zmniejszenia własnych emisji dwutlenku węgla jest kolejnym ważnym krokiem, który podejmujemy, aby tworzyć zrównoważoną przyszłość dla następnych pokoleń.

Reklama

Cele przedstawione w tegorocznym raporcie zostaną przedłożone do zatwierdzenia przez inicjatywę Science BasedTargets, która zgodnie z nauką o klimacie definiuje i promuje najlepsze praktyki w zakresie ograniczenia emisji oraz wskazuje cele w zakresie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Długoterminowa strategia Parker Hannifin to działania zmniejszające zużycie energii, inwestycje w energię odnawialną oraz ścisła współpraca z dostawcami w celu wspólnego ograniczenia poziomów emisji i zużycia energii.

Z widokiem na przyszłość

W najnowszym raporcie zwrócono uwagę na technologię napędów i sterowania firmy Parker, które obejmują produkty i systemy zaprojektowane tak, aby pomóc klientom zmniejszyć zużycie zasobów i ograniczyć poziomy emisji gazów cieplarnianych. Rozwiązania Parkera dostarczane setkom tysięcy firm z branży przemysłowej, logistycznej, lotniczej i kosmicznej umożliwiają wykorzystanie czystszej i wydajniejszej energii, wdrożenie elektryfikacji, uzyskanie lżejszych konstrukcji oraz wprowadzanie innych innowacji mających pozytywny, globalny wpływ na środowisko.

Należą do nich m.in.: pakiet zaawansowanych materiałów pozwalających na zarządzanie ciepłem, kontrolę wibracji oraz powłoki i kleje, które zwiększają zakres zastosowań rozwiązań elektrycznych, bogata oferta technologii napędów i sterowania, które wspierają wykorzystanie różnych źródeł czystej energii, takich jak: baterie, ogniwa paliwowe, wodór, paliwa ekologiczne i energia odnawialna, kompleksowe technologie napędów z elektrohydraulicznymi, elektromechanicznymi i pneumatycznymi siłownikami, zaworami, pompami, silnikami, sterownikami, oprogramowaniem i systemami do transportowania pozwalającymi zwiększyć możliwości wdrożenia rozwiązań elektrycznych w lotnictwie i branży kosmicznej oraz zastosowaniach mobilnych i przemysłowych, technologie filtracji, które przyspieszają tworzenie czystszego i bardziej ekologicznego świata, nowe możliwości rozbudowy zestawienia materiałowego, zarówno na potrzeby zintegrowanego sprzętu OEM, jak i znaczących inwestycji w nową infrastrukturę, aby wspierać tworzenie czystszego świata technologii.

Reklama

– Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu często jesteśmy zapraszani do udziału w projektach, których celem jest zmierzenie się z najtrudniejszymi wyzwaniami inżynierii – dodał Williams. – Przełomowe odkrycia, dzięki którym świat jest czystszy, inteligentniejszy i bezpieczniejszy, nie byłyby możliwe bez technologii firmy Parker.

Kluczowe osiągnięcia na rzecz zrównoważonego rozwoju

Inne istotne osiągnięcia związane z inicjatywami firmy Parker na rzecz zrównoważonego rozwoju wyszczególnione w raporcie to m.in. bezpieczeństwo jest podstawową wartością wspieraną przez wszystkich członków zespołu firmy Parker: wskaźnik zdarzeń podlegających zgłoszeniu zmniejszono w latach 2015–2020 o 72%. W 2020 r. w przeliczeniu na 100 osób wystąpiło 0,40 zdarzenia podlegającego zgłoszeniu, co oznacza redukcję o 35% od 2019 r.. Co więcej, od 2010 r. Parker zmniejszył energochłonność (MWh/USD) o 42%, a natężenie emisji gazów cieplarnianych (MT/USD) o 50%. W 2020 r. wskaźnik raportowania kwestii klimatycznych w Parkerze znalazł się w górnym kwartylu porównywalnych firm sektora przemysłowego. Obecnie Parker poddaje recyklingowi ponad 85% odpadów wytwarzanych w procesach produkcyjnych i nadal zmniejsza ilość odpadów wysyłanych na wysypiska. Dodatkowo od 2010 r. fundacja Parker Hannifin przekazała na tego typu cele 64 miliony USD, w tym 6 milionów w 2020 r.

Źródło: Parker Hannifin

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama