Parker Hannifin zobowiązuje się osiągnąć neutralność węglową

Parker Hannifin zobowiązuje się osiągnąć neutralność węglową Pixabay

Parker Hannifin Corporation (NYSE:PH), działający w dziedzinie technologii napędów i sterowania, opublikował „Raport o zrównoważonym rozwoju 2020” i ogłosił swoje nowe zobowiązanie do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 r. Firma ustanowiła również kolejne cele w zakresie emisji, aby zapewnić rozwój stały i zrównoważony.

– Parker poczynił ogromne postępy na drodze do zrównoważonego rozwoju, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy zrobić jeszcze więcej – powiedział Tom Williams, chairman i chief executive officer w firmie Parker. – Nasze technologie pozwalają klientom na całym świecie prowadzić działalność w czystszy i wydajniejszy sposób, a nasze zobowiązanie do zmniejszenia własnych emisji dwutlenku węgla jest kolejnym ważnym krokiem, który podejmujemy, aby tworzyć zrównoważoną przyszłość dla następnych pokoleń.

Cele przedstawione w tegorocznym raporcie zostaną przedłożone do zatwierdzenia przez inicjatywę Science BasedTargets, która zgodnie z nauką o klimacie definiuje i promuje najlepsze praktyki w zakresie ograniczenia emisji oraz wskazuje cele w zakresie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Długoterminowa strategia Parker Hannifin to działania zmniejszające zużycie energii, inwestycje w energię odnawialną oraz ścisła współpraca z dostawcami w celu wspólnego ograniczenia poziomów emisji i zużycia energii.

Z widokiem na przyszłość

W najnowszym raporcie zwrócono uwagę na technologię napędów i sterowania firmy Parker, które obejmują produkty i systemy zaprojektowane tak, aby pomóc klientom zmniejszyć zużycie zasobów i ograniczyć poziomy emisji gazów cieplarnianych. Rozwiązania Parkera dostarczane setkom tysięcy firm z branży przemysłowej, logistycznej, lotniczej i kosmicznej umożliwiają wykorzystanie czystszej i wydajniejszej energii, wdrożenie elektryfikacji, uzyskanie lżejszych konstrukcji oraz wprowadzanie innych innowacji mających pozytywny, globalny wpływ na środowisko.

Należą do nich m.in.: pakiet zaawansowanych materiałów pozwalających na zarządzanie ciepłem, kontrolę wibracji oraz powłoki i kleje, które zwiększają zakres zastosowań rozwiązań elektrycznych, bogata oferta technologii napędów i sterowania, które wspierają wykorzystanie różnych źródeł czystej energii, takich jak: baterie, ogniwa paliwowe, wodór, paliwa ekologiczne i energia odnawialna, kompleksowe technologie napędów z elektrohydraulicznymi, elektromechanicznymi i pneumatycznymi siłownikami, zaworami, pompami, silnikami, sterownikami, oprogramowaniem i systemami do transportowania pozwalającymi zwiększyć możliwości wdrożenia rozwiązań elektrycznych w lotnictwie i branży kosmicznej oraz zastosowaniach mobilnych i przemysłowych, technologie filtracji, które przyspieszają tworzenie czystszego i bardziej ekologicznego świata, nowe możliwości rozbudowy zestawienia materiałowego, zarówno na potrzeby zintegrowanego sprzętu OEM, jak i znaczących inwestycji w nową infrastrukturę, aby wspierać tworzenie czystszego świata technologii.

– Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu często jesteśmy zapraszani do udziału w projektach, których celem jest zmierzenie się z najtrudniejszymi wyzwaniami inżynierii – dodał Williams. – Przełomowe odkrycia, dzięki którym świat jest czystszy, inteligentniejszy i bezpieczniejszy, nie byłyby możliwe bez technologii firmy Parker.

Kluczowe osiągnięcia na rzecz zrównoważonego rozwoju

Inne istotne osiągnięcia związane z inicjatywami firmy Parker na rzecz zrównoważonego rozwoju wyszczególnione w raporcie to m.in. bezpieczeństwo jest podstawową wartością wspieraną przez wszystkich członków zespołu firmy Parker: wskaźnik zdarzeń podlegających zgłoszeniu zmniejszono w latach 2015–2020 o 72%. W 2020 r. w przeliczeniu na 100 osób wystąpiło 0,40 zdarzenia podlegającego zgłoszeniu, co oznacza redukcję o 35% od 2019 r.. Co więcej, od 2010 r. Parker zmniejszył energochłonność (MWh/USD) o 42%, a natężenie emisji gazów cieplarnianych (MT/USD) o 50%. W 2020 r. wskaźnik raportowania kwestii klimatycznych w Parkerze znalazł się w górnym kwartylu porównywalnych firm sektora przemysłowego. Obecnie Parker poddaje recyklingowi ponad 85% odpadów wytwarzanych w procesach produkcyjnych i nadal zmniejsza ilość odpadów wysyłanych na wysypiska. Dodatkowo od 2010 r. fundacja Parker Hannifin przekazała na tego typu cele 64 miliony USD, w tym 6 milionów w 2020 r.

Źródło: Parker Hannifin

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę