Osie liniowe z precyzyjnymi modułami PSK nowej generacji

Osie liniowe z precyzyjnymi modułami PSK nowej generacji Bosch Rexroth

Projektanci z firmy Bosch Rexroth zwiększyli sztywność ramy specjalnie z myślą o modułach precyzyjnych PSK nowej generacji. Dwie klasy dokładności sprawiają, że moduły te można w ekonomiczny sposób wykorzystać w różnych obszarach. Dzięki mechanizmowi śrubowo-tocznemu, który jest szczelnie zamknięty po obu stronach i rozszerzonej koncepcji smarowania nowe moduły precyzyjne PSK firmy Bosch Rexroth spełniają wymagania branży produkcji półprzewodników i branży elektronicznej jeszcze lepiej niż dotychczas.

Moduły są dostępne w trzech rozmiarach. Ich podstawę stanowią gładkie, kompaktowe, sztywne i precyzyjne stalowe profile, które tworzą ramę ze zintegrowanymi prowadnicami. Można wybrać stronę krawędzi stanowiącej poziom odniesienia podłoża, co przyspiesza montaż i ułatwia ustawienie osi. W porównaniu z poprzednimi modelami, rama ta ma większą sztywność skrętną i większe planarne momenty bezwładności.

Dzięki dwóm klasom dokładności moduły precyzyjne firmy Bosch Rexroth spełniają różne kryteria mechaniczne wymagane w przypadku czystych technologii produkcji, a przy tym są ekonomiczne. Na całej trasie przenoszenia można skonfigurować opcjonalne czujniki magnetyczne.

Równocześnie firma Bosch Rexroth rozszerzyła koncepcję smarowania o nowe typy tego procesu. W wersji standardowej smarowanie wstępne jest oparte na standardowych smarach przemysłowych. Ograniczenie używania wózków i mechanizmów śrubowo-tocznych sprawia, że ta sama ilość smaru wystarcza na dłużej. Równocześnie moduły można podłączyć do centralnych układów smarowania smarem płynnym. Automatyczne dosmarowywanie zwiększa bezpieczeństwo pracy, ponieważ eliminuje błędy człowieka w tym zakresie. Mniej obciążeni są również inżynierowie, ponieważ nie muszą zapewniać dostępu do procedury smarowania ręcznego.

Dzięki łatwej procedurze wyboru produktu za pomocą narzędzia LinSelect oraz konfiguracji online obejmującej napęd, przygotowanie gotowego do użycia, dostosowanego do potrzeb rozwiązania z serii PSK to kwestia kilku minut. Konfigurator online, dostępny w większości popularnych języków, przeprowadza użytkownika przez proces specyfikacji produktu w sposób łatwy i niezawodny.
 
Firma Bosch Rexroth oferuje więc w pełni cyfrowy proces projektowania, od opracowania projektu po zamówienie (włącznie z wyceną) i dostarczenie danych CAD. Potwierdzenie zamówienia zawiera numer materiału, który można wykorzystać w celu ponownego zamówienia takiej samej osi bez konieczności jej konfigurowania. Ponadto użytkownik od razu otrzymuje powiązane z projektem dane CAD 2D i 3D CAD.

Źródło: Bosch Rexroth

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę