Najnowsze z Projektowanie i wizualizacja
Projektowanie i wizualizacja
Konfiguracja i indywidualne dostosowanie szaf sterowniczych
Firma Rittal udostępnia swoim klientom proste w obsłudze narzędzia projektowe i konfiguracyjne, pozwalające inwestorowi w łatwy sposób dostosować wybrany system szaf czy obudów do własnych potrzeb. Dodatkowe modyfikacje, umożliwiające optymalne dopasowanie produktów do wymagań klienta, są możliwe do realizacji w Centrum Modyfikacji Rittal ModCenter.
Projektowanie i wizualizacja
Przetwarzanie brzegowe zyskuje na znaczeniu
Drastyczny wzrost ilości informacji trafiających do centrów danych i tam przetwarzanych wiąże się z koniecznością odpowiedniej optymalizacji wydajności działania obiektów typu data center. Jednym ze skutecznych rozwiązań tego problemu jest wdrożenie infrastruktur typu Edge Data Center firmy Rittal, jednego z najbardziej uznanych na rynku producentów i dystrybutorów tego typu rozwiązań.
Projektowanie i wizualizacja
Klimatyzatory Blue e+ Outdoor – maksymalna efektywność przy każdej pogodzie
Klimatyzatory naścienne „Blue e+ Outdoor” Rittal są uzupełnieniem serii wysokowydajnych klimatyzatorów o rozwiązanie przeznaczone do zastosowań na zewnątrz budynków. Poza oszczędnością energii na średnim poziomie 75% nowe urządzenia posiadają zabezpieczoną przed wandalizmem obudowę, wysoki stopnień ochrony IP i gwarantują bezpieczną eksploatacją nawet w najsurowszych warunkach. Wraz z obudowami outdoor serii Rittal Toptec tworzą idealnie dopasowany system modułowy, który można stosować w każdych warunkach.
Projektowanie i wizualizacja
Jakie korzyści dla automatyzacji produkcji może wnieść symulacja 3D?
Symulacja 3D to technologia coraz częściej stosowana w automatyce w środowisku Przemysłu 4.0. Jako wirtualny poligon doświadczalny złożonych systemów jest narzędziem, które wspomaga planowanie, komunikację i wdrażanie inteligentnie połączonych w sieć zakładów produkcyjnych i automatyki. Istnieją liczne obszary zastosowań symulacji 3D.
Projektowanie i wizualizacja
Modułowe centra danych od Schneider Electric
Centra danych Easy Modular All-in-One Schneider Electric, dostępne do wyboru w czterech standardowych obudowach z dodatkowymi opcjami konfiguracyjnymi, łączą wszystkie urządzenia zasilające, chłodzące i informatyczne w jednym, wstępnie skonfigurowanym rozwiązaniu i zapewniają wyjątkową wartość dla przedsiębiorstw i organizacji IT, które chcą wdrożyć strategię edge computing.
Projektowanie i wizualizacja
Drukarka i aplikator etykiet Wraptor A6200: Dwukrotnie większa szybkość identyfikacji kabli
Większa uniwersalność oraz niewielka waga i małe rozmiary. Przedstawiamy nowe, zautomatyzowane urządzenie firmy Brady do tworzenia etykiet, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu wydajności pracy.
Komputery przemysłowe i systemy operacyjne
Ósma generacja procesora ARTPEC
Najnowsza generacja specjalistycznego procesora SoC (system-on-chip) przeznaczonego do sieciowych systemów wizyjnych – ARTPEC-8 – stworzona została z myślą o obsłudze aplikacji do analiz brzegowych, opartych na głębokim uczeniu. Urządzenie gwarantuje najwyższą jakość odbioru obrazu oraz wydajną kompresję. Aplikacja ACAP-4 oferuje zaś szeroką gamę nowych rozwiązań, umożliwiających jeszcze prostsze przejście na przetwarzanie brzegowe.
Projektowanie i wizualizacja
Automatyczne drukowanie i umieszczanie etykiet w dowolnym miejscu na obwodach drukowanych
Firma Brady przedstawia nowe zautomatyzowane rozwiązanie A8500 Flexcell – system precyzyjnego drukowania i nakładania etykiet opracowany z myślą o wysokiej jakości znakowaniu produktów i komponentów w montażu obwodów drukowanych i podobnych zastosowaniach.
Projektowanie i wizualizacja
BradyPrinter i5300: Łatwa obsługa. Bez konfiguracji i korekt. Bez odpadów
Konfiguracja, przełączanie i drukowanie szybsze niż kiedykolwiek wcześniej dzięki przemysłowej drukarce etykiet BradyPrinter i5300. Jest intuicyjna, automatycznie kalibrowana i precyzyjna, drukuje kody kreskowe i małe czcionki na etykietach o wielkości zaledwie 5,08 mm.
Projektowanie i wizualizacja
Audi wykorzystuje cyfrowe planowanie produkcji
Audi e-tron GT jest pierwszym modelem tej niemieckiej marki, którego produkcja została w całości zaplanowana bez używania fizycznych prototypów. Wykorzystano przy tym takie innowacyjne technologie, jak m.in. trójwymiarowe skanowanie budynków, uczenie maszynowe oraz wirtualna rzeczywistość.
Projektowanie i wizualizacja
Off-line i on-line, czyli różne metody programowania robotów przemysłowych
Integracja nowego robota przemysłowego w zakładzie produkcyjnym bądź też jego przezbrojenie wiąże się z koniecznością jego za- lub przeprojektowania. I choć czynności te mogą się wydawać niezwykle skomplikowane, wymagające wysokich kwalifikacji z dziedziny programowania, to jednak oferowane przez producentów narzędzia, w tym środowiska do programowania robotów przemysłowych, w dużym stopniu ułatwiają przygotowanie robota do pracy.
- 1
- 2
- 3