Nowy karbowany wąż PTFE

Nowy karbowany wąż PTFE Parker Hannifin

Firma Parker Hannifin, działająca w dziedzinie technologii napędów i sterowania, wprowadza na rynek wykonany z PTFE karbowany wąż 2030T-V70CON, dostarczany przez Polimer Hose Division Europe. Ten zaawansowany nowy produkt idealnie nadaje się do szerokiej gamy wymagających zastosowań, w których występują na przykład: agresywne media, wysokie ciśnienie, naprężenia mechaniczne, wysoka temperatura, czynniki korozyjne czy promieniowanie UV. Inne typy węży dochodzą do granic swoich możliwości i często zawodzą wobec takich trudnych warunków.

Nowy typ węża PTFE firmy Parker ma wiele korzystnych cech głównie dzięki połączeniu zaawansowanej konstrukcji i zoptymalizowanych materiałów. W rezultacie powstało rozwiązanie zdolne sprostać nawet najtrudniejszym warunkom pracy węży w zastosowaniach obejmujących maszyny przemysłowe, takie jak: wtryskarki i prasy do opon, a także pojazdy transportowe, samojezdne maszyny terenowe, silniki oraz systemy przesyłu i obsługi płynów. W pełni kwalifikowany wąż 2030T-V70CON jest odporny na temperatury od -70°C do +230°C, dzięki czemu nadaje się do rozmaitych ekstremalnych zastosowań. Ponadto nowy karbowany wąż PTFE charakteryzuje się doskonałą odpornością chemiczną i sprawdzi się w licznych trudnych rolach związanych z agresywnymi mediami.

Grafika

Wziąwszy powyższe pod uwagę, konstrukcja węża 2030T-V70CON firmy Parker oferuje parametry zapewniające niezawodną pracę w przypadku szerokiej gamy mediów. Nowy karbowany wąż PTFE jest odpowiedni do stosowania z chemikaliami i gazami, a także olejami hydraulicznymi, wodą, powietrzem i parą. Spośród kolejnych zalet można wymienić zbrojenie w postaci oplotu ze stali nierdzewnej (gatunku 304), co oznacza brak korozji w mokrym lub wilgotnym środowisku, natomiast mały promień gięcia ułatwia instalację i sprawia, że wąż nie ulegnie załamaniu w ciasnych przestrzeniach.

Proces montażu węża jest łatwy i bezpieczny dzięki jednoczęściowej złączce zaciskanej na całej długości tulei. Nowy karbowany wąż PTFE 2030T-V70CON dostarczany przez PolymerHoseDivision Europe firmy Parker jest dostępny w ośmiu średnicach wewnętrznych — od 6 mm (0,25 cala) do 32,5 mm (1,25 cala).

Źródło: Parker Hannifin

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę