elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Nowy karbowany wąż PTFE

Parker Hannifin
Reklama
Reklama

Firma Parker Hannifin, działająca w dziedzinie technologii napędów i sterowania, wprowadza na rynek wykonany z PTFE karbowany wąż 2030T-V70CON, dostarczany przez Polimer Hose Division Europe. Ten zaawansowany nowy produkt idealnie nadaje się do szerokiej gamy wymagających zastosowań, w których występują na przykład: agresywne media, wysokie ciśnienie, naprężenia mechaniczne, wysoka temperatura, czynniki korozyjne czy promieniowanie UV. Inne typy węży dochodzą do granic swoich możliwości i często zawodzą wobec takich trudnych warunków.

Nowy typ węża PTFE firmy Parker ma wiele korzystnych cech głównie dzięki połączeniu zaawansowanej konstrukcji i zoptymalizowanych materiałów. W rezultacie powstało rozwiązanie zdolne sprostać nawet najtrudniejszym warunkom pracy węży w zastosowaniach obejmujących maszyny przemysłowe, takie jak: wtryskarki i prasy do opon, a także pojazdy transportowe, samojezdne maszyny terenowe, silniki oraz systemy przesyłu i obsługi płynów. W pełni kwalifikowany wąż 2030T-V70CON jest odporny na temperatury od -70°C do +230°C, dzięki czemu nadaje się do rozmaitych ekstremalnych zastosowań. Ponadto nowy karbowany wąż PTFE charakteryzuje się doskonałą odpornością chemiczną i sprawdzi się w licznych trudnych rolach związanych z agresywnymi mediami.

Grafika

Wziąwszy powyższe pod uwagę, konstrukcja węża 2030T-V70CON firmy Parker oferuje parametry zapewniające niezawodną pracę w przypadku szerokiej gamy mediów. Nowy karbowany wąż PTFE jest odpowiedni do stosowania z chemikaliami i gazami, a także olejami hydraulicznymi, wodą, powietrzem i parą. Spośród kolejnych zalet można wymienić zbrojenie w postaci oplotu ze stali nierdzewnej (gatunku 304), co oznacza brak korozji w mokrym lub wilgotnym środowisku, natomiast mały promień gięcia ułatwia instalację i sprawia, że wąż nie ulegnie załamaniu w ciasnych przestrzeniach.

Reklama

Proces montażu węża jest łatwy i bezpieczny dzięki jednoczęściowej złączce zaciskanej na całej długości tulei. Nowy karbowany wąż PTFE 2030T-V70CON dostarczany przez PolymerHoseDivision Europe firmy Parker jest dostępny w ośmiu średnicach wewnętrznych — od 6 mm (0,25 cala) do 32,5 mm (1,25 cala).

Źródło: Parker Hannifin

 

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama