Nowatorski dron HUUVER

Nowatorski dron HUUVER HUUVER

Chociaż drony przeszły nie lada ewolucję, nadal mają wiele ograniczeń. Mimo że przez większość czasu mogą działać na niebie niemal bez ograniczeń, to ich użyteczność w misjach naziemnych jest znikoma. Rozwiązaniem tych technologicznych dolegliwości ma być projekt nowoczesnej „maszyny”.

Koncepcja hybrydowego UAV-UGV do efektywnej relokacji statków (HUUVER) opisuje, jak stworzyć platformę, która precyzyjnie połączy dwa rodzaje systemów napędowych w kompaktowym i wysoce zintegrowanym, autonomicznym dronie. HUUVER ma być dronem, który uzupełni braki w obecnych rozwiązaniach UAV. Jego konstrukcja zespala zalety maszyn latających i jeżdżących. Co to znaczy? Możliwość wykonywania różnych ruchów, takich jak: latanie, jazda, wspinanie się czy pionowy start i lądowanie, niemal w każdym terenie. Zdolność sprawnego odwzorowywania manerwów naziemnych pozwoli na dotarcie do obszarów niedostępnych z powietrza.

Lekka aplikacja mobilna byłaby rozszerzeniem aplikacji serwerowej. Paleta opcji i informacji zostanie znacznie zmniejszona w stosunku do aplikacji powłoki, ale z drugiej strony ta warstwa systemu HUUVER będzie najłatwiejsza do wdrożenia i uzyskania zasięgu na całym świecie dzięki istniejącej infrastrukturze telekomunikacyjnej. Aplikację będzie można pobrać na urządzenia mobilne z systemem Google Android ze sklepu Google Play oraz na Apple iOS w Apple App Store. Pozwoli ona sprawdzić dostępność drona i wezwać go do wykonania akcji ratunkowej, obserwować jego lokalizację, śledzić czas przybycia, stan systemu i wiele innych parametrów w związku ze statusem misji. Aplikacja mobilna będzie łatwa w obsłudze dla każdego, co znaczy, iż do korzystania z niej nie będzie potrzebna wiedza specjalistyczna. Z systemem zarządzania misją zostanie połączona za pomocą specjalnego API.

Źródło: HUUVER

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę