Podwodny dron w ulepszonej wersji

Podwodny dron w ulepszonej wersji Qysea

Już jakiś czas temu w mediach można było usłyszeć o podwodnym dronie FiFish V6. Był on następcą modelu FiFish V3. Teraz popularność zdobywa nowa, ulepszona wersja maszyny, czyli FiFish V6 Expert, wyprodukowana przez firmę Qysea.

Nowy model skupia w sobie funkcje kluczowe oparte o podstawową wersję V6. Można do nich zaliczyć chociażby sześć silników odrzutowych zapewniających dużą zwrotność drona. Maksymalna  głębokość jego zanurzenia wynosi 100 m, a maksymalna prędkość poruszania się do przodu (1,5 m/s.). Całość wspomagana jest oświetleniem punktowym LED i aparatem fotograficznym.

W przypadku Experta reflektory emitują łącznie 6000 lumenów, w przeciwieństwie do 4000 lumenów V6. Co więcej, podczas gdy w V6 materiały wideo i zdjęcia muszą bazować na pamięci wewnętrznej, to w przypadku Experta nagrywanie odbywa się na przenośnej karcie SD o pojemności 128 GB. Nowa wersja drona cechuje się również wytrzymalszym korpusem (co pozwala na lepszą ochronę m.in. przed niekorzystnym wpływem wody morskiej oraz piasku) i baterią litową o większej pojemności (156 Wh w porównaniu do 97 Wh w V6). Przy tym warto zaznaczyć, że Expert jest kompatybilny z opcjonalnym zasilaczem lądowym, dzięki czemu wzrasta wygoda w użytkowaniu urządzenia.

Dron

Dodatkowo, w przeciwieństwie do podstawowego V6, Expert jest wyposażony w port interfejsu z przeznaczeniem do montażu różnych opcjonalnych narzędzi. Należą do nich między innymi: ramiona chwytające, wykrywacz metalu, moduł sonaru, próbniki wody, minipiła tarczowa, a także dalmierz laserowy i skaler laserowy (do pomiaru wielkości obiektów podwodnych).

FiFish V6 Expert jest już dostępny na stronie internetowej Qysea w cenie 2999 USD. Podstawowy V6 kosztuje 1700 USD.


Źródło: Qysea

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę